YÜKSEK TİCARETLİ

YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 17.01.2015

22 Aralık 2014

YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 17 OCAK 2015 CUMARTESİ GÜNÜ THE MARMARA OTELİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Marmara Üniversitesi’nin 132′inci, İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği’nin 79‘uncu kuruluş yıldönümü 17 Ocak 2015 tarihinde  “132. YIL GELENEKSEL KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU” ile kutlandı.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği tarafından The Marmara Oteli Balo Salonu’nda baloya, aralarında İş Bankası Genel Müdürlerinden Burhan Karagöz,İstanbul Ticaret Borsası Onursal Başkanı Nejat Basmacı,TÜRMOB Başkanlarından Mustafa Özyürek,Eski rektörlerimizden Prof.Dr.Turay Yardımcı,Turgut Özal’ın Başbakanlığı döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı’nda bulunan Kaya Erdem, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat ve kurucu rektör Prof. Dr. Orhan Oğuz’un da bulunduğu çok sayıda okul mezunu siyasetçi, bürokrat, akademisyen,Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirler,Profesyonel Yöneticiler Bankacılar,Sigortacılar,Eğitimciler ve işadamı ile öğrenciler katıldı.

İstanbul Şubesi Başkanı Hayrettin Eryılmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan Balo’da sırasıyla,Derneğimiz Genel Başkanı Hikmet KABUK,Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ercan Gegez,İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şahamet Bülbül,Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri federasyonu Başkanı Sabri Tümer söz alarak mezun ve konuklara hitap ettiler.

KENAN EVREN KIŞLASI’NIN ÜNİVERSİTEYE DEVRİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Okulun mezunları ve dernek yöneticilerinin yaptığı konuşmaların ardından kürsüye çıkan Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nin 1978 mezunu olduğunu hatırlatarak, Marmara Üniversitesi’nin 132 yılda yetiştirdiği nitelikli mezunlarla, ülkemize ve insanlığa hizmet ettiğini söyledi. Marmara Üniversitesi’nin 21’inci yüzyılın gereklerine uygun olarak yeniden yapılandırılması için köklü bir dönüşüm süreci başlattıklarını ifade eden Prof. Dr. Arat, “Üniversitemizin geleceği bakımından büyük önem taşıyan Maltepe Yerleşkesi için, mimari proje hazırlama çalışmaları hızla sürdürülmekte. Ayrıca Kenan Evren Kışlası’nın üniversitemize devri için, Milli Savunma Bakanlığı ile yürütülen yeni protokol çalışmaları, son noktaya ulaşmış, yakında imzalanacak” dedi.

ÜNİVERSİTE DAĞINIK YERLEŞKE YAPISINDAN KURTULACAK

Rektör Prof. Dr. Arat, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi’nin sosyal bilimler kampüsü olarak yeniden yapılandırılması projesinin tamamlandığını belirterek şunları söyledi: “Bu kapsamda yeni mimari projenin bir modülü olarak, Göztepe Yerleşkesi’ndeki ilk bina inşaatı bu yıl içinde ihale edilecek. Üniversitenin, Başıbüyük’deki, Türkiye’nin en kapsamlı sağlık bilimleri yerleşkesi projesinin tamamlanması için de çalışmalar devam etmekte. Söz konusu büyük fiziki altyapı reformları ile üniversitemiz öğrencilerine bugün olduğundan daha nitelikli eğitim öğretim sunma imkanı bulacak. Böylece üniversitemiz, gerçekleştireceği alt yapı projeleri ile geçmişin şartlarına göre oluşmuş, İstanbul’daki dağınık yerleşke yapısında da kurtulmuş olacak.”

Konuşmaların ardından Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Emin Arat ile Turgut Özal’ın Başbakanlığı döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı yapan Kaya Erdem’e Yüksek Ticaret Başarı plaketleri takdim edildi. Plaketleri İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan,İş Bankası Genel Müdürlerinden Burhan KARAGÖZ ve İSTİVAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yüksel Çengel takdim ettiler.

Törende ayrıca ; Derneğimizin Üniversitemize katkıları dolayısıyla Rektörümüz tarafından Genel Başkan Hikmet KABUK’a bir plaket verildi.

Törenin ardından Eski genel Başkanlarımızdan Saffet Açıkgöz bir teşekkür konuşmasıyla konuklarımızı kürsüye davet etti ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Balo, Türk Sanat Müziği konseri ile sona erdi.

Baloya çok sayıda basın mensubu katılarak,aynı gün televizyon,gazete ve çeşitli yayın organları ile internet sitelerinde görüntülü ve yazılı olarak , etkinliğimizi haberleştirdiler ve oldukça geniş yer verdiler.

BALO’DAN GÖRÜNTÜLER…

BALO VİDEOSU (DOĞAN HABER AJANSI)


Marmara Üniversitesi’nin 132’inci Kuruluş Yılı… paylaşan: haberler