YÜKSEK TİCARETLİ

ÜYEMİZ ŞÜKRÜ YAVUZ ZİYARETİ 28.10.2014

8 Kasım 2014

DERNEĞİMİZ ÜYESİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR VE SORUMLU BAŞDENETÇİ  SAYIN , ŞÜKRÜ YAVUZ’U ZİYARET ETTİK.

Derneğimiz üyelerinden Şükrü YAVUZ’u  28 Ekim 2014 tarihinde Kadıköy ‘de kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu Pür Bağımsız Denetim Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de bulunan ofisinde ziyaret ettik.Sayın YAVUZ derneğimizin aktif üyelerinden olup, camiamıza her alanda  desteklerini sürdümektedir.Kendisine Derneğimizin ve İstivak Vakfı’nın yeni dönem hedeflerini ve çalışmalarını anlattık ,tavsiye ve önerilerini dinledik.17 Ocak tarihinde yapılacak olan Yüksek Ticaretliler balosuna katılım için yaptığımız daveti memnuniyetle kabul etti.İlgilerinden dolayı Sayın YAVUZ’a derneğimiz adına teşekkür ederiz.Ziyareti Genel Başkanımız Hikmet KABUK , Yönetim Kurulu Üyesi Bülent DOĞU ve  İstanbul Şubesi Başkanı Hayrettin ERYILMAZ birlikte gerçekleştirdi.

ŞÜKRÜ YAVUZ’U TANIYALIM…

05.03.1966 tarihinde Bulancak / Giresun’da doğdu. Bulancak Ticaret Lisesi’nden 1983 yılında mezun oldu. Marmara üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi işletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. 1988 yılında aynı bölümde Muhasebe Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tez aşamasına kadar tamamladı.

1985 yılında YMM Hüseyin Perviz PUR ile çalışmaya başladı ve halen YMM Hüseyin Perviz PUR ile çalışmaya devam etmektedir.

1942 yılında kurulan Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nin düzenlediği sınavını 1988 yılında kazanarak Muhasebe Uzmanı oldu.

1989-2002 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyette bulundu. 2002 yılında Yeminli Mali Müşavirlik yeterlilik sınavını kazanarak Yeminli Mali Müşavir oldu. 2003 yılı başından itibaren faaliyetini Yeminli Mali Müşavir olarak sürdürmektedir. 2002 yılında Pür Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.’nin ortağı oldu ve müdür olarak seçildi. 2003 yılında kurulan Pür Bağımsız Denetim Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

2009 yılında Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve iki dönem bu görevi devam etti.

2010 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nun Lisanslama Sınavını kazanarak “Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı”nı aldı. 2013 yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu tarafından Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirildi.

Halen Pür Bağımsız Denetim YMM A.Ş.de ortak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Yeminli Mali Müşavir ve Sorumlu Başdenetçi olarak mesleki faaliyetini sürdürmektedir.

Şükrü YAVUZ Evli ve iki çocuk babasıdır.