YÜKSEK TİCARETLİ

ÜYEMİZ MUSTAFA HARPUTLUOĞLU ZİYARETİ 27.10.2014

11 Kasım 2014

OKULUMUZ MEZUNU VE ÜYEMİZ BAKIRKÖY BELEDİYESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU BAŞKANI MALİ MÜŞAVİR MUSTAFA HARPUTLUOĞLUNU ZİYARET ETTİK…

Okulumuz Mezunu ve Derneğimiz üyesi Mali Müşavir Sayın Mustafa Harputluoğlu’nu Bakırköy’de  bulunan ofisinde  27 Ekim 2014 tarihinde  ziyaret ettik.Sayın, Harputluoğlu kendi işindeki başarılı çizgisinin yanında,ülke sorunlarıyla da ilgilenen sosyal ve politik yaşamı oldukça renkli ve hareketli bir mezunumuz. Bakırköy Belediyesi Meclis üyesi ve aynı zamanda Bütçe Plan Komisyonu Başkanlığını da yapıyor. Kendisine Derneğimizin etkinlikleri ve hedefleri hakkında bilgi verdik ve tavsiyelerini dinledik.Mensubu bulunduğu Yüksek Ticaret ve Marmara camiasına desteklerinin devam edeceğini belirterek ziyarettten memnuniyetini ifade etti.Kendisine teşekkür ederek ayrıldık.Ziyareti Derneğimiz Genel Başkanı Hikmet KABUK ile Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın,Çetin ERGÜDEN birlikte gerçekleştirdi.

KENDİ ANLATIMIYLA MUSTAFA HARPUTLUOĞLU’NU TANIYALIM…

1952 Trabzon –Akçaabat doğumluyum.Orta ve Lise öğrenimimi Samsun 19 Mayıs Lisesinde tamamladım.1982 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Muhasebe Bölümünden mezun oldum.

1992-1994 İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Ücret Tespit Komisyon ÜYELİĞİ,

1993-1994 “Tekdüzen Muhasebe Sistemi “nin öğretilmesinde EĞİTMEN olarak görev aldım.

1994-1996 İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası BAŞKAN YARDIMCILIĞI görevini yaptım.

1994-1996 İstanbul Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu SEKRETERLİĞİNİ yaptım.

1996-1998 İstanbul Temel Eğitim ve Staj Merkezi  (TESMER) BAŞKAN YARDIMCILIĞI görevini yaptım. Tekdüzen Muhasebe ve Sektörel Muhasebe Eğitim çalışmalarının koordinasyonu, düzenlemesi, eğitim çalışmaları ve Eğitmen yetiştirilmesinde görev yaptım.

1999-2005 Mali Müşavirler Muhasebeciler Bakırköy Şubesi BAŞKANLIĞI ve İstanbul Dernek Şubeleri Koordinasyon Kurulu BAŞKANLIĞINI yaptım.

Halen;Mali Müşavirler Birliği Bakırköy Şubesi Onur Kurulu BAŞKANLIĞINI yapıyorum.

1977 yılından beri yaklaşık 37 yıldır İstanbul-Bakırköy İlçesinde;

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Bağımsız Muhasebe Denetçisi ve Kamu Gözetimi Kurumu denetçisi olarak faaliyet göstermekteyim.

 BAKIRKÖY BELEDİYE MECLİS ÜYESİYİM, BÜTÇE PLAN KOMİSYONU BAŞKANIYIM. 

Birçok dernek, vakıf, sosyal yardım sandık ve kuruluşlarında aktif üyeliklerim devam etmektedir.

 Evli 2 çocuk babasıyım.

İŞ HAYATI  VE EKOL BAĞIMSIZ MUHASEBE DENETİMİ….

Ekol Bağımsız Muhasebe Denetimi Şirketi, 1977 yılında Mustafa Harputluoğlu tarafından 2 kişilik bir ortaklık olarak kurulmuş aradan geçen 35 yılı aşkın süre zarfında İstanbul(2),Ankara,Bursa ve Gaziantep olmak üzere toplam beş ofiste, 300 kişilik bir iş gücünü istihdam eder bir duruma gelmiştir. Türkiye içinde faaliyetlerinin yanı sıra, dünyadaki uygulamaların paralelinde yurtdışı bir ortaklığın kaçınılmaz olduğunu fark ederek, 1998 yılında merkezi Paris’te bulunan dünyanın saygın denetim ve müşavirlik kuruluşlarından biri olan Mazars grubunun üyesi olmuştur.

Şirket, kurulduğu günden bugüne kadar, müşterilerinin muhasebe sistemleri, raporlama, vergisel yaklaşımlar, denetim ve iç denetim uygulamaları açısından uluslararası normların üzerine taşıyarak kârlı bir şekilde büyümelerini firma misyonu olarak benimsemiştir. Bu doğrultuda şirket prestiji müşteri portföyü ile Türkiye’nin en büyük 5 denetim ve müşavirlik firması arasında yer almakta 35 yılı aşkın tecrübesiyle değişik sektörlerde 500’den fazla sayıda firmaya (%50’den fazlası yabancı), 14 tanesi yeminli mali müşavir olan 24 ortağıyla beraber hizmet vermektedir.