YÜKSEK TİCARETLİ

TİYATRO-KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI 24.11.2014 PAZARTESİ

15 Kasım 2014

TİYATRO 2000-ZELİHA BERKSOY TARAFINDAN SAHNEYE KONULAN,NAZIM HİKMET’İN KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI ADLI OYUNUNU İZLEMEK ÜZERE 24 KASIM 2014  SAAT:20.00 DE SES TİYATROSU’NDAYDIK.

Nazım Hikmet’in ünlü eseri “Kuvayi Milliye-Kurtuluş Savaşı Destanı” Tiyatro 2000-Zeliha Berksoy tarafından sahneleniyor.
Nazım Hikmet’in yakın arkadaşı usta ressam Abidin Dino’nun resimleri, ünlü besteci Muammer Sun’un Kurtuluş Senfonisi’nden İlteriş Sun’un oyuna uyarladığı müzikleri ile bu şiirsel destan; görsel efektleri, müzik, ışık tüm sahne elementleri ile anlatımcı bir aksiyonla görsel bir şölen olarak sahnelenmektedir.

Bu eserde değerli tiyatro oyuncuları Tamer Levent,Mehmet Ali Kaptanlar, Nişan Şirinyan,Yurdaer Okur,Cenk Sözeri,Efe Tuncer,Devrim Evin,Payidar Tüfekçioğlu ve anlatıcı olarak Zeliha BERKSOY yer almaktadır.

Derneğimiz Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından, geçen dönem katılamıyan arkadaşlarımız için 24 KASIM 2014 Pazartesi günü saat 20.00 deki oyunu izlemek üzere bir etkinlik düzenlenmiştir. Destek veren ve orada bulunan tüm arkadaşlarımıza bu güzel eseri izledikleri için teşekkür ederiz.

EKİNLİK RESİMLERİ