YÜKSEK TİCARETLİ

MEZUNLARIMIZ BULUŞTU… 21.06.2014

18 Haziran 2014

MEZUNLAR BULUŞMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİ İLE 21.06.2014 CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneği, 4. Mezun Buluşması’nı Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Anadoluhisarı Yerleşkesi’nde gerçekleştirdi…

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneği, İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile işbirliği halinde “Mezunlar Buluşuyor” adlı etkinliğini bu fakültelerden birinin bahçesinde düzenliyor.

“ 1883’te Hamidiye Ticaret Mektebi Âlisi, 1924 Umumi Âliyei Ticaret, 1936’da Yüksek İktisat ve Ticaret Mektebi, 1959’da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve 1982’de Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi; bugün ise Marmara Üniversitesi İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültesi adıyla 131 yıllık tarihi bir çınara dönüşen üniversitenin mezunları 21 Haziran 2014 Cumartesi günü saat 14.00’te buluştular.”

Saat 14.00 ila 18.00 arası düzenlenen mezunlar buluşmasının dördüncüsünde dernek yöneticileri, dernek üyeleri, mezunlar, öğrenciler ve fakültelerin yöneticileri ve öğretim üyeleri bir araya geldi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Genel Başkan Saffet AÇIKGÖZ yaparken,İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL,İşletme Fakültesi Dekan yardımcısı Doç.Dr.Volkan TÜRKER ve ev sahibi sıfatıyla Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN da mezunlara hitaben birer konuşma yaptılar.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneği, 4. mezun etkinliğinde meslek yaşamında önemli başarılara imza atmış mezunlara ve camiaya yakın, maddi ve manevi katkılar sunmuş büyükler başarı ödülü ile onurlandırıldılar. Ayrıca mezuniyetlerinin 40, 50, 60, 70, 75. yılını dolduran mezunlara ve Dekanlarımıza  plaket takdimi yapıldı.

Program ikram ve müzik gösterisi ile noktalandı…

Her yıl olduğu gibi bu yılda Sponsorluğumuzu yapan Mantı Keyfi’nin sahibi Sayın, Yakup AKSOY ve Kurukahveci Mehmet Efendi Yönetim Kurulu Üyesi olan Derneğimizin de eski başkanlarından Sayın, Özdemir AYER’e teşekkürlerimizi sunarız.