YÜKSEK TİCARETLİ

MEZUNLAR BULUŞMASI… 08.06.2013

25 Mayıs 2013

130.YILIMIZDA MEZUNLAR BULUŞMASI….

 08.06.2013 Cumartesi günü Mezunlarımız Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesinde İktisat Fakültesi Dekanlığının ev sahipliğinde buluştu.Mezun,öğrenci,öğretim üyelelerinin, Üniversitemiz rektörü ve üç fakültenin dekanları ile dekan yardımcılarının da katıldığı mezunlar günü plaket töreni ile başladı.

Törende açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Saffet AÇIKGÖZ Okulumuzun ve derneğimizin tarihçesini ve etkinliklerimizi anlattı.Daha sonra  söz alan Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sayın Recep BOZLAĞAN; Fakültenin tüm bölümleriyle hedefinin ilk sıralarda yer almak olduğunu,önümüzdeki yıllarda yerel yönetimlerde mezunlarımızın çok daha fazla görüleceğini ve  çalışmalarında çok başarılı bir çizgi tuturacaklarını ve ülkemize hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacaklarını belirtti.İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Sayın Ercan GEGEZ ise mezunlara hitaben yaptığı açıkamalarda öğrenci-mezun-okul işbirliğinin okulun kalitesine katkı yapacağını fakültesinin ve öğrencilerinin öğretim kadrosuyla gerçekten de üstün bir performans göstereceğini sözlerine ekledi. Ev sahibi sıfatıyla söz alan İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sayın Şahamet BÜLBÜL ise tüm konukları ağırlamaktan son derece mutlu olduklarının altını çizdi. Okulunu ve bölümlerini tanıttı.Her üç dekanımız da; Marmara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sayın M.Zafer Gül’e desteklerinden ve  katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Rektörümüz Prof.Dr.Sayın M.Zafer Gül ise kapanış konuşmasını yaptı.Mezunların ve Derneğin etkinliklerinden memnun olduklarını,ancak daha fazla gayret ,burs ve katkı beklediklerini ifade etti. Tüm konuşmacılar katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

Daha sonra Plaket törenine geçildi.   Rektörülük Turnuvasında   2012/2013 Yılı   Birincilik Kupasını alan İşletme Fakültesi Kadın Voleybol Takımı ile Üçüncülük Kupasını alan İşletme Fakültesi Erkek Basketbol Takımına ve teknik heyetlerine plaketleri takdim edildi. İktisat Fakültesi öğrencilerinden Mesut POLAT ve Gonca TURGUT, Ege Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Konferansında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ödülünü aldıkları  ,Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi  Oben KAYA Halk Oyunlarında gösterdiği başarı için ,Fakültelerimizde Kişisel Gelişim Eğitim Seminerlerini başarıyla yürüten Kişisel Gelişim Uzmanı Sayın Zafer YILMAZ ise  katkılarından dolayı  Derneğimiz tarafından  plaket almaya hak kazanan isimlerdi.

40.ve 50. yıl mezunlarımıza Geleneksel olarak anı plaketleri takdim edildikten sonra, Hocamız Prof.Dr.Fikret ÖCAL,Eski dekanlarımızdan Prof.Dr.A.Hayri DURMUŞ ve Nejat GÜLLÜ‘ye Yüksek Ticaret Başarı Ödülleri verildi. En son olarak Rektörümüz  Prof.Dr.Sayın M.Zafer GÜL’e  Derneğimiz  adına İktisat  Fakültesi Dekanı Sayın Şahamet BÜLBÜL  tarafından plaket takdim edilmiştir.

Plaket Törenlerinin  ardından konuklara; Derneğimiz üyesi MANTI KEYFİ’nin sahibi Yakup AKSOY ‘un sponsorluğunda Mantı ikramı yapılırken,Kurukahveci Mehmed Efendi Türk kahvesi ikram edildi. Derneğimiz tarafından sağlanan çay,meşrubat,dondurma ve yiyecekler ile İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Nurper BOZOK tarafından gönderilen sular  bol bol dağıtıldı. Etkinlikte sevis hizmetlerini Marmara Simit  Café sağlamıştır.

Mezunlar Buluşuyor etkinliği boyunca ,müzikleriyle günümüze keyif  katan  Yazz Film müzik grubuna ve Kemençesiyle sahne alıp bizlere sürpriz yapan Yakup AKSOY’a teşekkür ederiz.  

Tüm sponsorlarımıza ,mezunlarımıza,öğrencilerimize,Dernek Yönetim Kurulu Üyelerine, İktisat Fakültesi teknik ekibine Öğretim Üyelerimize,Dekanlarımıza ve yardımcılarına ,Üniversitemiz Rektörüne, tüm katılımcılara,  destekçilerimize ve katkıda bulunanlara teşekkür ederiz.

 Plakete hak kazanan üyelerimizin isimleri aşağıda verilmiştir.

 (1963-1964) 50.YIL MEZUNLARI

01.A.Celal ERTÜR

02.Abdülkadir KUŞİN

03.Bekir CANSU

04.Cengiz SOLAKOĞLU

05.Hasan PAK

06.Hüseyin Perviz PUR

07.İlhan UZLUK

08.İnal AYDINOĞLU

09.Mavi ADAYILMAZ

10.Melahat KAVRUK

11.Metin SEVİL

12.Nurettin İNANÇ

13.Oktay ÜSTÜNGÖR

14.Sabih KARAHANOĞLU

15.15.Yetil SOLAKOĞLU

 

(1973 -1974) 40.YIL MEZUNLARI

 

01.Abdurrahman KADIOĞLU

02.Adil AKSAN

03.Adnan GÜLER

04.Ahmet Erkan TÜFEKÇİ

05.Ahmet KIYICI

06.Aygen İNAL

07.Bahattin ATICILAR

08.Bahtışen AKSAN

09.Bilal DÖLEK

10.Burhan AKGÜN

11.Cevdet YEŞİLYURT

12.D.Ali DEMİRTAŞ

13.Ebubekir BİRKENT

14.Ejder AVAZİ

15.Ekrem KARAMAN

16.Erdener OSKAY

17.Fehmi BODUR

18.Ferit Mevlüt ASLANOĞLU

19.Ferittin ÖZER

20.Gürol ÖZGÜVEN

21.Halil GENÇ

22.Halim GENÇER

23.Hamdi GEZMİŞ

24.Hasan ERYILMAZ

25.Hasan KABUL

26.Hasan OVALI

27.Hasan TUNÇAY

28.Hasan YALMAN

29.Hüsamettin SAYGAN

30.Hüseyin ŞENGEL

31.İbrahim HABERDAR

32.İhsan MERİÇER

33.İsmail KOÇAK

34.Kadir ÇİNGİL

35.Karbis KAYACAN

36.Kaya ÜSTÜN

37.M.Necati AKTAŞ

38.Macit ŞAHİNLER

39.Mahmut ARAS

40.Maksut ŞİMŞEK

41.Mehmet EREN

42.Mehmet KOÇER

43.Mehmet KORTAK

44.Mehmet Sait İSAL

45.Meryem KIYICI

46.Mevlüt ZEREN

47.Osman EZİK

48.Rıza BEYAZDUMAN

49.Rıza DURMAZ

 

——————————————————————————————————————————————–

ETKİNLİK FOTOĞRAFLARINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ….