YÜKSEK TİCARETLİ

MEZUNLAR BULUŞTU 30.05.2015

2 Haziran 2015

MEZUNLAR BULUŞMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİ İLE 30.05.2015 CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneği, 5. Mezun Buluşması’nı Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi  Bahçelievler  Yerleşkesi’nde gerçekleştirdi.

Bilindiği gibi Derneğimiz ; İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile işbirliği halinde “Mezunlar Buluşuyor” etkinliğini her yıl fakültelerimizden birinin bahçesinde düzenliyor.Bu yıl sıra İşletme Fakültesi’ndeydi.

“ 1883’te Hamidiye Ticaret Mektebi Âlisi, 1924 Umumi Âliyei Ticaret, 1936’da Yüksek İktisat ve Ticaret Mektebi, 1959’da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve 1982’de Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi; bugün ise Marmara Üniversitesi İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültesi adıyla 132 yıllık tarihi bir çınara dönüşen ve Derneğin de 79.kuruluş yılını kutlayan Üniversitenin mezunları 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 14.00 de  buluştular.

Dostları ,sınıf ve okul arkadaşlarıyla tekrar biraraya gelmenin heyecanıyla , Saat 12.00 den itibaren Okulumuza gelmeye başlayan mezun ve mensuplarımıza öncelikle çeşitli yiyecek ve içecek ikramları yapıldı.Müzik dinletisi eşliğinde sohbetler edildi,hasretlikler giderildi.

Saat 14.00 de ise sunumunu Bülent DOĞU’nun gerçekleştirdiği Mavi konferans salonundaki resmi törene geçildi.Yoğun katılım dolayısıyla ikinci bir salon daha açıldı.Açılışın hemen başında alkışlar arasında kürsüye gelen hocamız  Prof.Dr.Ergün TUNA eski öğrencilerine Kıymetli Evrak Hukuku dersi vermeye başladı.Ders konusu ise hocamızın ifadesiyle artık bir ödeme aracı olmaktan çıkmakta olan Çek idi.Dersten sonra Sayın TUNA’ya Genel Başkan Hikmet Kabuk tarafından bir plaket sunuldu.

Etkinliğin açılış konuşmasını Genel Başkan Hikmet KABUK yaparken sırayla,Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN,İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL ve ev sahibi sıfatıyla İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ercan GEGEZ kürsüye çıkarak mezunlarımıza hitap ettiler.Dekanlarımız Fakülteleri ve  çalışmaları hakkında bilgiler vererek mezunlarımızla birlikte olmanın heyecanını yaşadıklarını ve memnuniyetlerini ifade ettiler.Gerçekleşen  projelerden ,etkinliklerden,işbirliğinden ve desteklerinden dolayı Derneğimiz yönetimlerine teşekkürlerini sundular.

Törenin son konuşmasını ise Marmara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Emin Arat yaptı.Marmara Üniversitesinin her geçen yıl çıtasını biraz daha yükseklere taşıdığını ifade eden Rektörümüz, okulumuzun 132 yıllık geçmişi ve birikimiyle ulu bir çınar olduğunu belirterek,hayata geçirilecek yeni projeler hakkında açıklamalarda bulundu.Öğretim Üyeleri,Öğrencileri ve mezunuyla camimamızın gurur verici başarılara imza attığını ifade ederek bu buluşmayı sağlayan derneğimize teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ercan GEGEZ,Dekan Yardımcısı Gülpınar KELEMCİ , İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ, Ankara Şube Başkanı Davut ÖZDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından 25.Yıl Mezunlarımıza Onur Belgesi , 40.ve 50.Yıl mezunlarımıza ise plaketleri takdim edildi.

Derneğimize katkılarından dolayı üyelerimiz olan  Bülent SUNAY’a  İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL , Şerif Nuri USANMAZ ‘ a ise Marmara Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Mehmet ERSOY tarfından  Derneğimiz adına Yüksek Ticaret Destek Ödülleri verildi.

Camiamıza katkılarından dolayı bu yıl Yüksek Ticaret Başarı Ödülüne Layık Görülen Üyelerimiz:

Melda Onur-CHP Milletvekili ödülünü Rektörümüz Prof.Dr.M.Emin ARAT takdim etti.

Fazıl Uğur Soylu-Fatih Belediyesi Meclis Üyesi Ödülünü eski Genel Başkanlardan Saffet AÇIKGÖZ takdim etti.

İsmail Karabiber-Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi Ödülünü İşletme Fak.Dekan yardımcısı DoçDr.Volkan TÜRKER takdim etti.

Mustafa Harputluoğlu-Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesi Ödülünü Genel Başkan Hikmet KABUK takdim etti.

Resmi tören bittikten sonra Fakültenin bahçesinde,Rektörümüz,Öğretim üyeleri ,Kurullarda görev yapan üyelerimiz ve mezunlarımızla birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.Mezunlarımıza yemek, çay ve üyelerimizden Özdemir AYER ile H.Tüzün Akyol ‘un katkılarıyla Kurukahveci Mehmet Efendi firmasının sponsorluğunda kahve ikramları yapıldı.Katılımcılar müzik eşliğinde eğlendi ve dans etti.

Son yılların en coşkulu Mezun buluşmasına Tüm mezun ve mensuplarımızın yanı sıra öğrencilerimiz ile Öğretim üyelerimiz de yoğun ilgi gösterdi.Etkinlik yiyecek ve içecek servisleri Yüksek Ticaretliler Lokali tarafından sağlandı.

Mezunlar gününün düzenlenmesinde emeği geçen ve katkıda bulunan  tüm arkadaşlarımıza ve bizleri ağırlayan İşletme Fakültesi Dekanı ve yöneticilerine teşekkürlerimizi sunarız.

MEZUNLAR BULUŞMASI RESİMLERİ