YÜKSEK TİCARETLİ

MÜNAZARA TURNUVASI 17-18-19 MAYIS 2014

11 Mayıs 2014

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASI (MARMARA OPEN -II )17-18.19 MAYIS 2014 TARİHLERİNDE YAPILACAK.

Marmara Üniversitesi Üniversitelerarası Münazara Turnuvası, 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde düzenlenecek.Her sene bir konseptle karşımıza çıkan turnuvada bu yıl ki konsept “Game of Thrones”

Yaklaşık iki buçuk senedir faaliyetlerini sürdüren ve okulumuzun adını gerek gerçekleştirdiği organizasyonlar, gerekse kısa sürede yakaladığı başarılar ile duyuran Münazara Kulübü, artık gelenekselleştirdiği ve yılın son organizasyonu olan “Üniversitelerarası Münazara Turnuvası’nı” organize edecek.

Organizasyon bu yıl, 17-18-19 Mayıs 2014 tarihlerinde Haydarpaşa Kampüsü’nde Ordinaryüs Prof.Dr.Reşat KAYNAR konferans salonunda gerçekleştirilecek. Toplam üç gün sürecek bir organizasyon olup, ülkemizin başarılı üniversitelerinin öğrencileri arasında kıran kırana geçecek tartışmalar yaşanacak. Dünyada ki öğrenci faaliyetleri arasında, spor faaliyetlerinden sonra gerçekleştirilen en büyük faaliyet olma özelliği taşıyan Münazara Turnuvaları, Münazara Kulübü sayesinde her yıl üniversitemizde gerçekleştiriliyor. Ayrıca organizasyon takvimi ”Gençlik ve Spor Bayramı” zamanına denk geliyor ve gençleri bir araya getiriyor.

Bu yıl çok fazla katılımın olduğu turnuva izleyiciye açık. Turnuva finali 19 Mayıs Pazartesi günü Gençlik ve Spor Bayramı’nda, saat 18.00’de Haydarpaşa Kampüsü arkasında yer alan Açık Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek ve tüm öğrencilere açık olacak. Bunun dışında katılım için kulüp yetkililerine ulaşmak yeterli.

Kulüp Başkanı Bayram Kerem Turhan, turnuva organizasyon deneyimlerinin her sene arttığını ve kulübün artık bu alanda yerini sağlamlaştırdığını belirtti. Başarı konusunda ise oldukça mesafe kat ettiklerini belirterek, bu alanda da kulüpten güzel beklentiler içerisinde olmamız gerektiğini belirtti. Ayrıca kulübe bugüne kadar destek veren herkese oldukça teşekkür ederek, turnuva sponsorlarına da desteklerinden ötürü şükran borcu içerisinde olduklarını belirtti. Başkan, yakın zamanda oluşturulacak yeni yönetim kuruluna sonsuz başarı dileklerini iletti. 

Derneğimiz Bu yıl da önceki yıl olduğu gibi Turnuvaya yine sponsor ve destekçi olarak katılıyor.Turnuvanın su ihtiyaçları Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın,Nurper BOZOK tarafından karşılanırken ,Öğrenciler 18 Mayıs Pazar günü Yüksek Ticaretliler Lokali’nde (PERA LOKAL)  toplu olarak eğlence düzenleyecek.

Münazara Kulübüne ve  tüm üyelerine sonsuz başarılar diliyoruz.