YÜKSEK TİCARETLİ

GİRİŞİMCİLİK VE FARKINDALIK 27.04.2015

17 Nisan 2015

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ’NDE “KOBİ’LER GİRİŞİMCİLİK VE FARKINDALIK” KONULU BİR KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ.

Derneğimiz Eğitim Komisyonu ve Almanca İşletme ve İşletme Enformatiği Kulübü’nün birlikte planladığı etkinlik, 27 Nisan 2015 Pazartesi günü Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Ord.Prof.Dr.Nihat Sayar konferans salonunda (A 402)  Saat:15.00-17.00 arasında yapıldı.

Konuşmacımız okulumuz mezunlarından ve derneğimiz üyesi Yusuf Süleyman KARADAĞ KOSKEB’de çalışmakta ve bir KOBİ uzmanıdır,TOSYÖV (Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı ) İstanbul Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. Sayın Karadağ çeşitli sanayi ve ticaret kuruluşlarında,organize Sanayi Bölgelerinde ,İSMMMO’da eğitim ve konferanslar vermektedir.

Bu konferansla; Devletin çeşitli bakanlıkları tarafından kurumlara sağlanan desteklerin ve finansal avantajların nelerden oluştuğu ve girişimcilerin  bunlardan nasıl yararlanacakları ,özellikle KOBİ’lerin uygulamalı bir biçimde anlatılması ve bu bilgilerden hareketle,kendi işini kurmak isteyen öğrencilerimizin hayata hazırlanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Kadın ve genç girişimcilerin yolunu açarak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi ,üretim ve rekabet gücünün artırılması,sağlıklı bir kalkınma için KOBİ’lerin işlevlerinin tanınmasını sağlamak,iş fırsatlarını anlatmak,farkındalık yaratmak bu konferansın diğer amaçlarını oluşturmuştur.