YÜKSEK TİCARETLİ

KAMU MALİYESİ-EKONOMİ SEMİNERİ 26.03.2014

27 Mart 2014

“ KAMU MALİYESİ VE EKONOMETRİNİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI” SEMİNERİ Prof.Dr.ÖMER FARUK BATIREL’İN SUNUMUYLA MARMARA ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESi’NDEYAPILDI.

Ekonometri kulübü ve Derneğimiz İstanbul Şubesinin destek ve katkılarıyla “ Kamu Maliyesi ve Ekonometrinin Dünü Bugünü ve Yarını” konulu seminer; Okulumuzdan mezun olan değerlerimizden Prof.Dr.Ömer Faruk BATIREL’in  sunumuyla 26.03.2014 çarşamba günü Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapıldı.

İktisat Fakültesi Dekanı Sayın ; Prof.Dr.Sayın,Şehamet Bülbül ‘ün açılış konuşmasıyla başlayan ve oldukça yoğun katılımın olduğu  seminerde; Sayın, BATIREL’in özellikle iş hayatına yönelik kendi deneyimlerini de aktardığı zengin sunumunun ardından sorulu ve cevaplı söyleşi bölümüne geçildi.Etkinlik sonrası Ekonometri Kulübü başkanı Doğukan Süzer ve Dekanımız tarafından hocamıza plaket takdimi yapıldı.

Kariyer planlaması düşüncesi, sadece iş hayatına atıldıktan sonra değil, lise ve üniversite dönemlerinde de düşünmeye başlamanız gereken bir konudur.Ayrıca  Kariyer kararı kişiye ait bir karardır. Hedef, deneyim, beceri, değer ve ilgilerinden oluşur.  İyi bir eğitim ve çok çalışmak,ne yazık ki istediğimiz kariyer için tek başına yeterli olmuyor.  Öğrenci arkadaşlarımızın sadece teknik ve akademik bilgiler alarak değil, pratik ve yaşanan örneklerden hareketle de kendilerini geliştirmeleri, hayata hazırlamaları oldukça önemlidir. Bu açıdan Seminer gelecekte kariyer hesaplarını yapacak olan Ekonometri öğrencilerinin bir adım önde olmalarını sağlayacak,hem bilgi ve deneyim aktarımı açısından hem de yol gösterici olarak başarılı geçmiştir.

Etkinliğe Derneğimiz adına İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Nurper BOZOK katıldılar.

Başarılı çalışmalarından dolayı Ekonometri kulübü başkanı Doğukan SÜZER,Eşbaşkan Onur DEDEOĞLU ve etkili sunumuyla görev alan Kulüp Yönetim Kurulu üyesi Gamze ALGÜL’e ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri ile önceki dönem başkanı Mithat Can KAPLAN’a teşekkür eder, kendilerini kutlarız.

ETKİNLİK RESİMLERİNİ AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…