YÜKSEK TİCARETLİ

INTERNATİONAL WEEK MANAGEMENT CLUB MAYIS

23 Mayıs 2014

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MANAGEMENT CLUB INTERNATIONAL WEEK ETKİNLİĞİ

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü Kulübü olarak kurulan Management Club bu yıl da“International Week” etkinliği kapsamında çeşitli ülkelerden öğrenci konuklarının ağırladı. Derneğimizin de sponsor olarak katıldığı bu etkinlikte yabancı öğrencilere Yüksek Ticaretliler Lokalinde 5 mayıs 2014 tarihinde bir yemek verildi.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MANAGEMENT CLUB

1988 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü Kulübü olarak kurulan Management Club üniversitenin en saygın ve popüler öğrenci kulüplerinden biridir. Ulusal ve uluslararası organizasyonlarındaki deneyimiyle, amatör ruhla profesyonel işlere imza atmayı ilke edinmiş olan Management Club özellikle uluslararası çapta gerçekleştirdiği gelenekselleşmiş organizasyonlarıyla kendine diğer öğrenci topluluklarından ayrı bir yer edinmiştir.

INTERNATIONAL WEEK

Bilginin sınır tanımadığı 21.yy da, farklı kültür ve bilgi donanımına sahip seçkin üniversitelerin işletme ve ekonomi öğrencilerini global bir platformda biraraya getirerek, bilimsel ve kültürel alışverişte bulunarak dünya vatandaşı olmak ve bu doğrultuda Türk iş yaşamı ve kültürünü en iyi şekilde tanıtabilmek amacıyla her seneNisan/ Mayıs aylarında International Week organizasyonunu düzenlenmektedir.

Management Club , Avrupa ve Asya’dan toplam 21 ülkenin seçkin üniversitelerinden 24 öğrenci kulübünün oluşturduğu bu iletişim ağının, 1994 yılından bu yana aktif bir üyesi ve Türkiye’nin bu uluslararası oluşumdaki tek temsilcisidir. Her yıl yaklaşık 50 Türk gencini bu organizasyon ile yurt dışına göndermektedir.

Organizasyon kapsamında her ülke ortalama bir hafta boyunca diğer ülkelerden gelen öğrencileri ağırlayarak akademik ve kültürel etkileşim oluşturmayı hedefler. Ülkeler bu amaç doğrultusunda çeşitli faaliyetler düzenler.

Management Club’ın bu organizasyonun Türkiye ayağında gerçekleştirilen aktivitelerden başlıcaları şunlardır;

 Ülke tanıtım sunumları

 Vaka analizleri

 Şirket gezileri

 Tarihi, doğal güzelliklerin tanıtımı

 Müze gezileri

 International Dinner

 Türk gecesi ve çeşitli eğlenceler