YÜKSEK TİCARETLİ

HALUK ÇETİN İLE “ŞİİR İÇİ ŞARKILAR” PERA LOKAL

20 Ocak 2014

HALUK ÇETİN’DEN “ŞİİR İÇİ ŞARKILAR MÜZİK DİNLETİLERİ” HER ÇARŞAMBA PERA LOKALDE… KONUK ŞAİR ATAOL BEHRAMOĞLU

Çağdaş Türk şiirinden bestelediği eserlerle tanınan sanatçı Haluk Çetin’den “Şiiriçi   Şarkılar-Müzik Dinletileri” her çarşamba akşamı Pera  Marmara lokali’nde…

HALUK ÇETİN KİMDİR ?

Haluk Çetin Bursa’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Uzun bir süre ara verdiği eğitimine döndü, şuanda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi. Ataol Behramoğlu ile (Ataol Behramoğlu şarkıları “Aşk iki Kişiliktir”) adlı ilk ortak albümü gerçekleştirdi. 13 Yıldır birlikte şiir-müzik dinletileri düzenliyorlar. Devam eden dinletilerin sayısı yaklaşık 300 civarında.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

AŞK İKİ KİŞİLİKTİR –Ataol Behramoğlu ile ortak albüm.

KENDİNİ SAKLAMA ÇİÇEKLERİ – Cezmi Ersöz ile ortak albüm..Bu albümü Vedat Sakman ile birlikte gerçekleştirdiler albüm’de Haluk Çetin’in 3 Vedat Sakman’ın 2 şarkısı bulunmakta şarkılardan bir tanesini Leman Sam yorumluyor.

ŞİİRİÇİ ŞARKILAR – Solo  albümündeki besteler Haluk Çetin’e aittir. Albüm düzenlemelerini Vedat Sakman yaptı. Haluk Çetin Bu Albümünde Nazım Hikmet, Ataol Behramoğlu, Nihat Behram, Ahmet Telli, Sunay Akın, Cezmi Ersöz ve Gökhan Hoştürk’ün Şiirlerinden yaptığı bestelere yer veriyor.

ÇARESİ İSYAN OLMUŞTUR-Albümde Ataol Behramoğlu’nun yanı sıra, Pir Sultan Abdal, Köroğlu, Karacaoğlan, Âşık Veysel, Neşet Ertaş, Dadaloğlu, Âşık Mahzuni Şerif, Muhlis Akarsu gibi ozanların yapıtları yer almakta.