YÜKSEK TİCARETLİ

GENÇ YÖN.VE LİDERLİK EĞİTİM SERTİFİKA TÖRENİ 16.05.2015

19 Mayıs 2015

DERNEĞİMİZ VE İSTANBUL YÜKSEK TİCARETLİLER VAKFI TARAFINDAN BU YIL 11.CİSİ DÜZENLEN GENÇ YÖNETİCİ VE LİDERLİK EĞİTİMLERİNİN SERTİFİKA TÖRENİ  16 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILDI.

Sayın Dr.Saygun GÜRPINAR koordinatörlüğünde Derneğimiz tarafından düzenlenen ” GENÇ YÖNETİCİ VE LİDERLİK EĞİTİMLERİ “ 30 Nisan perşembe günü Saat : 14.00 de Yüksek Ticaretliler Lokalinde (LOKAL PERA) başladı.30 Nisan 2015 ve 2-3-7-8-9-10  Mayıs 2015  tarihlerinde gerçekleştirlen derslerle toplam 7 gün sürdü. Eğitimlere katılan toplam 28 öğrenciden başarılı olan 22 öğrenciye 16 Mayıs 2015 günü yapılacak törenle sertifikaları takdim edildi.

Törene katılan öğretim üyelerinden Dr.Saygun Gürpınar,Prof.Dr.Zeki AKSAN,Prof.Dr.Arman Teksin TEVFİK ile Derneğimizi temsilen Genel Başkan Hikmet KABUK,İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ,Yönetim Kurulu üyeleri Ali FINDIK ve Hasan AYAYDIN öğrencilere konuşma yaparak çeşitli açıklamalarda bulundular.

Bu yıl Eğitime katılan  öğrenciler ve Derneğimiz ile öğretim üyeleri tarafından etkinlik ile ilgili bir kitapçık hazırlanacak ve 9 Haziran 2015 günü Yüksek Ticaretliler Lokalinde (Lokal Pera)  yapılacak bir etkinlik ile dağıtımı ve tanıtımı yapılacak daha sonra da internetten yayınlanacaktır.

GENÇ YÖNETİCİ VE LİDERLİK EĞİTİMİNDE İŞLENEN KONU BAŞLIKLARI

BİREY ; Bireyi tanıma-Kişilik ,karakter,mizaç ,huy,davranış-Davranış Yapıları-Tanımlar ve teoriler-Bireysel ve Toplumsal İlişkiler…

YÖNETİM ; Yönetim,yönetici ve işletme fonksiyonları,Kurum kuruluş yapılara,Yardımcı işlemler(İletişim,Bilgi İşlem,Zaman yönetimi,Toplam kalite sistemleri,Denetim sistemleri-Müfettişlik,Yeni meslekler,nezaket kuralları,sunum yapma,rapor,yazım sistemleri…

LİDERLİK; Tanım ve tarifler-Liderlik özellikleri-Liderlik şekilleri ve prensipleri-Liderlik ve örgütsel  kültür-Liderliği besleyen davranışlar,kaynaklar-Davranış şekilleri….

EĞİTİM VEREN ÖĞRETİM ÜYELERİ

Yrd.Doç.Dr.Saygun GÜRPINAR (Eğitim Koordinatörü)

Prof.Dr.Zeki AKSAN  (İşletme- Strateji)

Prof.Dr.Arman Tevfik TEKSİN (Finans-Muhasebe)

Prof.Dr.Önder ÖZKAZANÇ (Ekonomi)

Yrd.Doç.Dr.Özlem ATAN (İşletme-Yönetim –Organizasyon)

Yrd.Doç.Dr.Sezer Cihan GÜNAYDIN (Sosyal Psikoloji)

Ali GÜNŞAR  (Uluslararası Ticaret)

ETKİNLİKTEN KARELER