YÜKSEK TİCARETLİ

EŞGÜDÜM TOPLANTISI 15.03.2014

18 Mart 2014

DERNEĞİMİZ EŞGÜDÜM TOPLANTISI 15 MART 2014 TARİHİNDE YAPILDI.

Egüdüm toplantısı, Genel merkez yöneticileri, İstanbul şubesi, Ankara şubesi, Giresun şubesi, İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı –İSTİVAK,  Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları üyelerinin katılımı ile Bolu Termal Otel’de 15 mart 2014 cumartesi günü yapıldı.

30 yöneticinin katıldığı Eşgüdüm Toplantısını Genel Başkan Saffat Açıkgöz açtı ve genel bilgilendirme ile toplantı başladı. Gündemdeki konular,Dernek tüzük değişikliği,İstivak’ın durumunu değerlendirme,Genel görüşme maddelerinin oluşuyordu.

Tüzük değişikliği konusunda, Davut özdemir – Ankara şube başkanı, Hayrettin eryılmaz/ İstanbul şube başkanı, Talip gülen/ Giresun şube başkanı, Hikmet kabuk / Genel başkan yardımcısı, Alkan Fidan / Onur kurulu üyesi, Sabri tümer / Marmara Ünv.Mez.Der.Başkanı, Mustafa Karsavuran / Genel merkez deneleme kurulu üyesi, Sinan Gökçe / Ankara şubesi yön.kur.üyesi, Zülfikar Yazıcıoğlu / Genel merkez yönetim kurulu üyesi, Bayram Erat / İstanbul şubesi yönetim kurulu üyesi, Canan Sarıtaş /Ankara şubesi Yön.kur.üyesi söz alarak görüşlerini bildirdiler.İİBF’nin  İşletme-İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri olarak  ayrılarak üç Fakülte olması nedeniyle, Tüzük değişikliği yapılmasına ve çalışmaları tamamlamak için bir komisyon kurulmasına karar verildi.

Tüzük komisyonunun;
Mehmet Şahan
Semiha Sevimsoy
Recep Düzerdik
Zekeriya Ayyıldız
Ceyda Tüfekçi
Bayram Erat olmak üzere altı kişiden oluşmasına ve çalışmaların genel merkez genel kurul toplantısına kadar sonuçlandırılmasına karar verildi.

İstivak gündemi ile ilgili İstivak Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Topal genel bilgi verdi. Mehmet Şahan , Hayrettin Eryılmaz ve Sabri Tümer Vakıf ile ilgili görüşlerini bildirdiler. Başkanlardan oluşan bir kurulun vakıf çalışmalarını yürütmesine karar verildi.

Genel görüşme maddesinde, Başkan Davut Özdemir Ankara şubesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Toplumsal sorumluluk çerçevesinde toplantılar ve çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Hayrettin Eryılmaz İstanbul şubesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İnterneti ve sosyal paylaşım kanallarını etkili biçimde kullandıklarını,Lokali dernek olarak işletmeye başladıklarını ve başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Erdal Şahin ise derneğe ait gayrimenkullerin durumu hakkında katılımcılara bilgi verdi.