YÜKSEK TİCARETLİ

DERNEK LOKALİMİZ AÇILDI.. 07.12.2013

9 Aralık 2013

DERNEK LOKALİMİZİN AÇILIŞI YAPILDI… 07.12.2013 CUMARTESİ

Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi  İİBF Mezunlar Derneğinin Lokali yenilenmiş olarak 07.12.2013 Cumartesi günü törenle açıldı..

Üyelerin coşkulu ve yoğun katılımı ile düzenlenen açılış törenine Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ercan GEGEZ, Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Volkan TÜRKER ,Ünlü Şair Ataol BEHRAMOĞLU,İSMMMO İstanbul odası Başkanı Yahya ARIKAN,Displin kurulu üyesi Hayrettin Özbakır,Kavram Akademi Genel Koordinatörü Ziya Disanlı,TV Yönetmeni Haluk Çetin,Fatih Belediyesi Belediye meclis Üyesi  üyemiz Fazıl Uğur SOYLU,Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi mezunumuz İnci BEŞPINAR,İstanbul Ticaret Borsası eski başkanı ve en eski üyemiz Nejat Basmacı ,Yrd.Doç.Dr.Saygun Gürpınar,İstanbul Yüksek Ticaretliler  Vakfı Başkanı Nazım TOPAL, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği Başkanı Serdar ÖZKAN,TÜRMOB Haksız Rekabet Kurulu üyesi Hasan ILDIR,Perpa Yönetim Kurulu üyesi Hacı DEMİR, Eski Başkanlarımızdan Tahsin USTA,Eyüp Sultan Gençlik ve Çevre Derneği Başkanı Mehmet POLAT açılışımıza teşrif ettiler.

Açılış konuşmasını İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ’ın  yaptığı törende Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Sabri TÜMER,Derneğimiz Genel Başkanı Saffet AÇIKGÖZ, Dekanımız Prof.Dr.Ercan GEGEZ ‘da kürsüye gelerek duygularını dile getirdiler.Son olarak söz alan Şair ve edebiyatçı Ataol BEHRAMOĞLU kısa bir konuşmanın ardından üyelerimize bir şiir okuyarak günümüze renk kattı. Programın sunumları Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Semiha SEVİMSOY tarafından yapıldı.

Lokal açılışında üyelere hitap eden İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ ; Lokalin Derneğin İktisadi İşletmesi tarafından çalıştıracağını ,her gün açık kalacağını,üyelerin burada konuk değil  ev sahibi olduklarını,Lokali kiraya vermenin üyeleri buradan uzaklaştırmak anlamına geleceğini belirterek mezun ve mensuplarımızdan destek beklediklerini  belirtti. Lokalin sürekli açık olmasının ve dernek tarafından çalıştırılmasının bir tür şeffaflık getireceğini üyelerin derneği ve çalışmalarını daha yakından izleme olanağı bularak daha katılımcı olacaklarını düşünüdüğünü  ifade eden ERYILMAZ ; sözlerine şöyle devam etti; Yöneticiler kadar üyeler de derneğin vazgeçilmezidir. Üye olmazsa derneğe, dernekçiliğe çok da fazla ihtiyaç kalmamaktadır. Ancak üyeler varsa yapılan faaliyetlerin bir anlamı bulunmaktadır. Derneğin üyelere, üyelerin derneğe karşı sorumlulukları bulunmaktadır.Bu nedenle eleştiri ve önerilere açık olacağız.Lokalimiz sayesinde birlikte olmanın toplumsal dayanışma , yardımlaşma ve paylaşma koşulların sağlanacağı  aşikardır.Mezunlarımız buluşarak dönem yemeklerini  İstanbul’un değişik yerlerinde yapıyorlar. Artık bizim diyebilecekleri kendi mekanları var. Lütfen buraya gelsinler..Burada toplansınlar..Yemek organizasyonlarını burada yapsınlar.. Tüm arkadaşlarımızı buraya çağırıyoruz.Öğretim Üyelerimiz ve Öğrencilerimize kapımız hep açık olacak.  

Bu mekanın Marmara Üniversitesi Camiasına yakışır bir sosyal tesis gibi planlandığını ifade eden Başkan ERYILMAZ  ,Çalışma esaslarını aşağıdaki şekilde sıraladı; Burası mezunlarımız,öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz için buluşma noktası olacak ve rahat edeceksiniz.Çayınızı kahvenizi içecek,yemek yiyebilecek,TV izleyebilecek,internete girebilecek veya kitabınızı okuyabileceksiniz . Standartlarımız yüksek tutulacak,katılımın artması ile birlikte yüksek kalite korunacak,fiyat listeleri yazılı ve makul düzeyde olacaktır.Lokalimizde Şiir –Edebiyat programları,Üyelere ve öğrencilerimize yönelik eğitim programları ,Çeşitli kültürel ve sosyal etkinlikler,paneller ve söyleşiler ,Dönem yemekleri, hafta sonları isteğe bağlı müzikli programlar olacak..Gündüzleri  lokalde dernek görevlileri hazır olacak,Akşamları ise Yönetim Kurulu üyemiz Ergün İLGEN bulunacaktır.İktisadi işletmenin Mali ve idari işlerinden Hikmet KABUK sorumlu olacaktır.

TEŞEKKÜR…

Lokalin bakım ve onarımında iki ay süre ile gece gündüz çalışarak büyük çaba sarfeden, üyemiz Sedat ERDEM  ve Ergun İLGEN‘e  teşekkür ediyoruz. Ayrıca ,katkıda bulunan Yönetim Kurulu üyelerine,tüm emeği geçenlere,özellikle Kemal AKSU,Nurper BOZOK,Ceyda TÜFEKÇİ,Semiha SEVİMSOY,Nuri USANMAZ,Hasan AYAYDIN ,Burhan SAYAN’a ,Nurdan SİRMAN,Lütfi ERSOY,Ahmet TIĞLI ,Afet ÖZYURT ve Şebnem ADALI arkadaşlarımıza  teşekkür ederiz.,Mantı keyfi’nin sahibi  ve üyemiz Yakup AKSOY mutfak dizaynı,Menünün belirlenmesi,fiyat listelerinin oluşturulması işini üstlenmiş ve danışmanlığımızı yapmıştır.Ayrıca açılış günü bir yandan mutfağı organize etmiş, bir yandan ise eşi Mukadder AKSOY ile beraber  bizzat  pişirip hazırlayarak Mantı Keyfi’nin ürünlerini konuklara bol bol ikram etmiştir.Yakup AKSOY-Mukadder AKSOY çiftine çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

TÜM MEZUN VE MENSUPLARIMIZI KENDİ MEKANLARINDA GÖRMEK DİLEĞİYLE SAYGILAR SUNARIZ.

İSTANBUL YÜKSEK TİCARET VE MARMARA ÜNİVERSİTES İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ

LOKAL İLETİŞİM BİLGİLERİ;

İŞLETME YETKİLİSİ : ERGUN İLGEN

ADRES :İSTİKLAL CADDESİ MISIR APT. NO:163 KAT.1 BEYOĞLU İSTANBUL

TELEFON:  0212 249 91 06

———————————————————————————————————————————————————–

AÇILIŞ GÜNÜ FOTOĞRAFLARI ………………..