YÜKSEK TİCARETLİ

ÇEVRE VE ENERJİ PANELİ ANKARA ŞUB.12.01.2013

16 Ocak 2013

ANKARA ŞUBESİ PANEL
KONU: ÇEVRE VE ENERJİ
12 OCAK 2013 – CUMARTESİ Ankara Barosu ve İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Mezunları Derneği Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Çevre ve Enerji” konulu panelin açılışını Dernek Genel Başkanı Saffet Açıkgöz ve Ankara Şubesi Başkanı Davut Özdemir yaptı. Oturum Başkanlığını Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Sabri Tümer’in yürüttüğü panelde, CHP Enerji Komisyonu Başkanı Necdet Pamir, Nükleer Fizikçi Prof. Dr. Ali Ercan, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaeddin Bobat ve Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gökhan Candoğan konuşmacı olarak yer aldı.
Enerji kaynaklarının durumu ile üretim ve tüketim verilerinin değerlendirildiği panelde, fosil yakıtlara dayalı enerji kaynaklarının küresel ısınma başta olmak üzere çevreye ve insana verdiği zararlar ele alındı. Panelde, fosil yakıtlardan enerji üretilmeye devam edildiği takdirde dünyanın yaşanmaz hale geleceğine dikkat çekilerek güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının özendirilmesi gerektiği vurgulandı.
Çok sayıda katılımcının ilgi gösterdiği panel sonrasında panelistler ve katılımcılar Ankara Barosu Salonunda verdiğimiz kokteylde birbirleriyle sohbet etme imkanı bulmuşlardır.