YÜKSEK TİCARETLİ

ANKARA ŞUBESİ BÜTÇE PANELİ 23.01.2015

9 Ocak 2015

ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN BÜTÇE KONULU BİR PANEL DÜZENLEDİ 16.01.2015

DERNEĞİMİZ ANKARA ŞUBESİNCE 23 OCAK 2015 TARİHİNDE, KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA, DERNEK KONFERANS SALONUNDA (Ankara)  “2015 BÜTÇESİ İLE GEÇMİŞ DÖNEM BÜTÇESİNİN KESİN HESAPLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ” KONULU BİR PANEL  DÜZENLENDİ.

Panel, Ankara Şube Başkanı Davut ÖZDEMİR, İstanbul S.M.M. Odası Başkanı Yahya ARIKAN ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel AKDEMİR tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başladı. Derneğimiz Genel Başkanı Hikmet KABUK’un Panel Yöneticiliğini yaptığı etkinliğe, Panelist olarak İzmir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Rahmi Aşkın TÜRELİ ile Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Aziz KONUKMAN katılmışlardır.

Katılımcılar ve panelistler tarafından, Genel Bütçenin uygulaması dışında, yaratılan fonlar vasıtasıyla harcama yapılması, paralel bütçeyi hatırlattığı ve denetimsiz harcama yapıldığı ifade edilmiştir. Halkın bütçe hakkını kullanması ve denetlenebilir şeffaf bütçe ve uygulamalarının demokrasinin ve hesap verilebilirliğinin gereği olduğu belirtilmiştir.

İlginin ve katılımın yüksek olduğu bu panel’in  katılımcılarca amacına ulaştığı ifade edilmiştir.

Sunumlar Ankara Şubesinin Yönetim Kurulu Üyesi Ali GÖKÇE tarafından yapılmış olup, Panelimize önceki dönem İstanbul Milletvekili Ahmet Güzel ve Derneğimiz önceki dönemlerde Genel Başkan Yardımcılığı yapmış olan Salih Zeki Durmuşoğlu da katılmışlardır.