XIII.VERGİ KONGRESİ BASIN BÜLTENİ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ GENEL MERKEZ GENEL MERKEZ HABERLERİ XIII.VERGİ KONGRESİ BASIN BÜLTENİ 06.04.2016 13:43
XIII.VERGİ KONGRESİ BASIN BÜLTENİ

TÜRKİYE XIII.VERGİ KONGRESİ BASIN BÜLTENİ

EKONOMİK KALKINMA VE VERGİLEME OECD VE TÜRKİYE KARŞILAŞTIRMASI MASAYA YATIRILIYOR.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği önemli bir konuyu masaya yatırıyor. Mezunlar Derneğimiz tarafından iki yılda bir düzenlenen kongrede  ”Ekonomik Kalkınma ve Vergileme OECD ve Türkiye Karşılaştırması” konusu uzmanlar tarafından Türkiye 13. Vergi Kongresinde tartışılıyor.

Okulumuz 1883 yılında Tanzimat döneminden başlayarak Türkiye’nin  ticaret, bankacılık, muhasebe ve hariciye alanlarında yetişmiş insan ihtiyacını karşılamak için  kurulan Yüksek Ticaret Mektebi Alisi, 1936 yılında Yüksek  İktisat ve Ticaret Okulu, 1959 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi, 1982 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F ve 2012 yılında Marmara Üniversitesi İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültesi  olarak eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Mezunlar Deneğimiz 1936 yılında kurulmuş olup 80 yıldır hiç aralıksız topluma, mezunlarına, üniversitemize, öğrencilerimize  karşı sorumluluklarını bağımsız, çağın değerlerine uygun, yenilikçi şekilde  yerine getiren sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Okulumuz 1915-1916 yılında hiç mezun vermediği, son sınıf öğrencilerinin tamamının Çanakkale savaşında şehit düştüğü için 13 Vergi Kongresi’’ Çanakkale Şehitleri ve Çanakkale’de Şehit Düşen Yüksek Ticaretlilerin Anısına’ düzenleniyor.

Kongrede Türkiye’nin en önemli konularından biri olan vergilemenin ekonomik kalkınmaya etkisi üstüne odaklanacak. Bu amaçla hem akademisyenleri hem de uygulayıcıları bir araya getirerek, sorunun karşılıklı değerlendirilmesi amaçlanıyor. Son dönemlerde kamuoyunda tartışılan konulardan biri olan ekonomik gelişmişlik ve vergi uygulamaları, Türkiyede ekonomi politikaları ve vergi uygulamaları, yoksulluk, yolsuzluk, rant ekonomisi ve vergi muhasebe denetim ilişkileri tartışılacak temel başlıklar olarak öne çıkıyor.

Daha önce yapılan 12 vergi kongresi bildirileri derneğimiz tarafından kitap haline getirilip akademisyenlerin, siyasetçilerin, uygulamacıların, iş dünyasının yararlanabileceği kaynak olarak kamuoyuna sunulmuştur. Alanında önemli bir kaynak olarak tüm kurum ve kuruluşların kütüphanelerinde yerini almıştır. 13.Vergi Kongresi’nde sunulan bildiri ve konuşmalar en kısa zamanda kitap haline getirilerek kamuoyuna sunulacaktır.

Kongremize katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

Hikmet Kabuk

Genel Başkan

Tarih    : 8-9 Nisan  2016

Saat     : 1 Gün 9.30 – 17.00 arası

2 Gün 10,00-18,30 arası

Yer      : Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Sultanahmet/İstanbul

13.Vergi Kongresi Afişi ve Programı

 

 

Benzer Haberler
18 OCAK 2020 YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 18 OCAK 2020 YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU

OKULUMUZUN 137. DERNEĞİMİZİN 84.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU TAKSİM SOFİTEL OTEL’DE DÜZENLENDİ. GECENİN SUNUMUNU [...]


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER