ÜYEMİZ “SAVAŞ AY” YAŞAMINI KAYBETTİ … | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ İSTANBUL ŞUBESİ İSTANBUL ŞUBESİ HABERLERİ ÜYEMİZ “SAVAŞ AY” YAŞAMINI KAYBETTİ … 09.11.2013 23:45
ÜYEMİZ “SAVAŞ AY” YAŞAMINI KAYBETTİ …

OKULUMUZ MEZUNU VE ÜYEMİZ, DEĞERLİ ARKADAŞIMIZ ; GAZETECİ “SAVAŞ AY ” YAŞAMINI YİTİRDİ… 

Okulumuz mezunu ve Yüksek Ticaret ve Marmara üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği üyemiz Gazeteci Savaş AY tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 9 Kasım 2013 günü  saat 15.00 sıralarında vefat etti. Yaklaşık iki aydır hastanede tedavi gören Savaş Ay, uzun bir süredir gırtlak kanseriyle mücadele ediyordu.

59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci-yazar Savaş Ay için, 11 Kasım 2013 Pazartesi Saat 10.00′da yıllarca görev yaptığı Sabah gazetesi önünde tören düzenlendi. Usta gazeteci için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda da sunuculuğunu Okan Bayülgen’in üstlendiği ikinci bir tören düzenlendi. 

Boynunda taşıdığı babasının fotoğraf makinesiyle sahneye çıkan Ulaş Can Ay ise, A Takımı ekibini sahneye davet etti. Sahneye gelen A Takımı ekibinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Savaş Ay’ın cenazesi, Fatih Camii’nde ikindiden sonra kılınan cenaze namazın ardından omuzlara alınarak cenaze arabasına kondu. Cenaze, alkışlar eşliğinde götürüldüğü Topkapı’da Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

SAVAŞ AY KİMDİR ?

Savaş Ay 26 Mart 1954 tarihinde doğdu..Çocukluk yılları İstanbul Üsküdar Selamsız’da geçen Savaş Ay nam-ı diğer “Savaş Abi”, Ünlü ses sanatçısı Şükran Ay ile Ünlü sihirbaz ve gösteri sanatçısı Turan AY’ın oğludur.Çocukluk yılları anne ve babasının ünlü birer sanatçı olması sebebiyle kulislerde ve birçok şehirde dolaşmakla geçmiştir. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans’ta görev aldı. Emin Çölaşan’la birlikte 12 Eylül askeri darbesinin ardından idam edilen Erdal Eren’le son görüşen iki gazeteciden biriydi. Yaşadığı ve yaptığı tüm haber ve tecrübelerin meyveleri olan 6 kitaba sahiptir.Bunlar;”Ay Hikayeleri”, “Göz Tanığı”, “Ara Sokak”, “Sokak Çocuğu”, “Çamur Şevketin Torunu” ve son olarak da “Anlat Savaş Abi’ne adlı kitaplardır.

Savaş Ay  en son 26 Mayıs 2012 tarihinde Derneğimiz tarafından Marmara Üniversitesi Bahçelievler kampüsünde düzenlenen “Mezunlar Buluşuyor” etkinliğimize katılmış ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr.Ömer Dinçer’e plaketini takdim etmişti.

SAVAŞ AY UNUTULMAYACAKTIR.KEDERLİ AİLESİNE, YAKINLARINA , SEVENLERİNE, , TÜM DOST VE AKRABALARI İLE CAMİAMIZA SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.IŞIKLAR İÇİNDE YATSIN,MEKANI CENNET OLSUN… 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ

İSTANBUL YÜKSEK TİCARETLİLER VAKFI

 

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER