ÜYEMİZ NECATİ AKIN ZİYARETİ 27.10.2014 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER ÜYEMİZ NECATİ AKIN ZİYARETİ 27.10.2014 05.11.2014 21:24
ÜYEMİZ NECATİ AKIN ZİYARETİ 27.10.2014

ÜYEMİZ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR NECATİ AKIN’I ZİYARET ETTİK.

Derneğimiz üyelerinden Necati AKIN’ı 27 Ekim 2014 tarihinde Bakırköy İncirli’de ortağı olduğu Anıl Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.de bulunan ofisinde ziyaret ettik.Bizleri bilindik güler yüzüyle karşılayan Sayın AKIN derneğimizin aktif üyelerinden ve camiamıza desteklerini her zaman sürdüren çok değerli bir arkadaşımız.Kendisine Derneğimizin ve İstivak Vakfı’nın yeni dönem hedeflerini ve çalışmalarını anlattık ,tavsiye ve önerilerini dinledik.Ziyareti Genel Başkanımız Hikmet KABUK ile İstanbul Şubesi Başkanı Hayrettin ERYILMAZ birlikte gerçekleştirdi.

NECATİ AKIN’I KENDİ ANLATIMIYLA TANIYALIM…

                1950 veya 1951 yılının son aylarında Sivas, Hafik İlçesi Gölcük Köyü’nde Ekim, Kasım ayları gibi anne ve babamın üçüncü çocuğu olarak doğmuşum.  Hakkımda yapılan yorumları ve kendimi değerlendirdiğimde “akrep burcu” olduğumu düşünüyorum.

                Eskiden Anadolu’da ulaşım pek kolay olmadığından iki ablam ve beni babam sonradan ilçe nüfus idaresine giderek kayıt yaptırmasından olacak ki, doğum tarihleri pek de gerçeği ifade etmiyor. Ablamın biri benden küçük, ben ise ondan büyük olarak nüfus kayıtlarında yer almışız. Bu nedenledir ki nüfus cüzdanımdaki doğum tarihi 1949 yılı olarak yazılmıştır.

                İlkokulu köyümde, orta ve lise tahsilimi Sivas Ticaret Ortaokulu ve Lisesinde tamamladıktan sonra 1970 yılında geldiğim İstanbul’da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme-Muhasebe bölümünden 1975 yılında mezun oldum.  Tabii bu dönemlerde okula devam mecburiyeti olmadığından aynı zamanda bir bankada iş bularak çalışmaya hayatına da başlamış oldum ve beş buçuk yıl burada çalıştım.

                Okul bitiminde askerlik dönüşü iki şirketin muhasebe bölümlerinde çalıştım ve 1978 yılı mart ayında vergi mükellefiyetimi yaptırarak fiilen muhasebe mesleğini serbest olarak yapmaya başladım.  Meslekte mücadeleyi bir yandan da dernekçilik faaliyetleriyle sürdürdüm ve Mali Müşavir Muhasebeciler Birliği Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve kısa bir dönem başkanlık görevinde bulundum.

 1994-1999 döneminde bir partiden İstanbul/Esenler İlçesi’nden Belediye Meclis Üyesi seçildim ve aynı yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Plan-Bütçe komisyonu başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 

 1994 yılında girdiğim yeminli mali müşavirlik sınavı sonucu, yeminli mali müşavir ünvanını almaya hak kazandığım, mesleğimi yapmaya bu ünvanla şimdilik devam etmekteyim. Yani, kısaca “Uzun, ince bir yolda, gidiyorum gündüz gece.”

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER