ÜYEMİZ FETHİ HİNGİNAR ZİYARETİ 01.12.2014 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ÜYELERİMİZ ÜYE ZİYARETLERİ ÜYEMİZ FETHİ HİNGİNAR ZİYARETİ 01.12.2014 01.01.2015 23:25
ÜYEMİZ FETHİ HİNGİNAR ZİYARETİ 01.12.2014

TÜRK YTONG SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI YÜRÜTEN ÇEVRECİ ÜYEMİZ FETHİ HİNGİNAR’I ZİYARET ETTİK.

Okulumuz mezunlarından ve üyemiz Fethi HİNGİNAR’ı 01.12.2014 tarihinde ziyaret ettik.Sayın Hinginar Nisan 2012’den beri Türk Ytong Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmenin yanı sıra birçok mesleki kuruluşta da görev almaktadır.Çevre duyarlılığı ile de  tanınmakta,enerji ve çevre dostu tasarım eğitimlerine destek vermektedir. Derneğimizi çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, kendisini 17 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan Yüksek Ticaretliler Balosu’na davet ettik.Memnuniyetle katılacağını belirterek,Camiamıza olan desteklerinin devam edeceğini ifade etti.Ziyareti Derneğimiz Genel Başkanı Hikmet KABUK,Yönetim Kurulu Üyesi İhsan KARAUĞUZ ve Haysiyet Divanı Başkanı Saffet AÇIKGÖZ birlikte gerçekleştirdi. Sayın Fethi Hinginar’a Derneğimiz adına teşekkür ederiz.

FETHİ HİNGİNAR’I TANIYALIM

1946 yılında İstanbul’da doğan F. Fethi Hinginar, Sultanahmet Ticaret Lisesi ve daha sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1968 yılında mezun oldu. 1970-79 yılları arasında Türk Philips Tic. A.Ş.’de değişik kademelerde görev aldı.  Bu tarihten sonra Türk Ytong’da Mali ve İdari işler Müdürü ve 1990 yılından 2004 yılına kadar Genel Müdür, 2004 – 2012 yılları arasında ise Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yaptı.

24 Nisan 2012’deki Genel Kurul’da Türk Ytong’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Hinginar, aynı zamanda Gaziantep Ytong A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi ve Evren Zincir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.

Milli Prodüktivite Merkezi tarafından 1993 yılının başarılı 6 İşadamından biri seçilen F. Fethi Hinginar, 1997 yılında da Genç Yönetici ve İşadamları Derneği “GYİAD” tarafından seçilen Türkiye’nin En İyi 50 Yöneticisi arasında yer aldı.

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Başkanı, Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA) Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Finans Kulüp Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Hinginar, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

 

 

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER