TİYATRO-KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI 24.11.2014 PAZARTESİ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ÇEVREMİZ-SOSYAL HAYAT TİYATRO-KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI 24.11.2014 PAZARTESİ 15.11.2014 23:10
TİYATRO-KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI 24.11.2014 PAZARTESİ

TİYATRO 2000-ZELİHA BERKSOY TARAFINDAN SAHNEYE KONULAN,NAZIM HİKMET’İN KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI ADLI OYUNUNU İZLEMEK ÜZERE 24 KASIM 2014  SAAT:20.00 DE SES TİYATROSU’NDAYDIK.

Nazım Hikmet’in ünlü eseri “Kuvayi Milliye-Kurtuluş Savaşı Destanı” Tiyatro 2000-Zeliha Berksoy tarafından sahneleniyor.
Nazım Hikmet’in yakın arkadaşı usta ressam Abidin Dino’nun resimleri, ünlü besteci Muammer Sun’un Kurtuluş Senfonisi’nden İlteriş Sun’un oyuna uyarladığı müzikleri ile bu şiirsel destan; görsel efektleri, müzik, ışık tüm sahne elementleri ile anlatımcı bir aksiyonla görsel bir şölen olarak sahnelenmektedir.

Bu eserde değerli tiyatro oyuncuları Tamer Levent,Mehmet Ali Kaptanlar, Nişan Şirinyan,Yurdaer Okur,Cenk Sözeri,Efe Tuncer,Devrim Evin,Payidar Tüfekçioğlu ve anlatıcı olarak Zeliha BERKSOY yer almaktadır.

Derneğimiz Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından, geçen dönem katılamıyan arkadaşlarımız için 24 KASIM 2014 Pazartesi günü saat 20.00 deki oyunu izlemek üzere bir etkinlik düzenlenmiştir. Destek veren ve orada bulunan tüm arkadaşlarımıza bu güzel eseri izledikleri için teşekkür ederiz.

EKİNLİK RESİMLERİ

 

 

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER