RAHMİ KALAYCIOĞLU ANMA KONSERİ 17.4.2013 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT-EDEBİYAT RAHMİ KALAYCIOĞLU ANMA KONSERİ 17.4.2013 27.03.2013 22:51
RAHMİ KALAYCIOĞLU ANMA KONSERİ 17.4.2013

RAHMİ KALAYCIOĞLU ANMA KONSERİ

Geçen yıl kaybettiğimiz mezunumuz ve üyemiz ,  Türk Musikisi’nin babası olarak anılan ve hayatını Türk Musikisi’nin yaşatılması adına yaptığı çalışmalara adayan Rahmi Kalaycıoğlu için Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri tarafından ; Bestekar Gündoğdu Duran’ın katkıları ile Türk müziğinin sevilen eserlerinin ses sanatçısı Füsun Batum ve  solistlerinin katılacağı  RAHMİ KALAYCIOĞLU’NU ANMA KONSERİ düzenlenmiştir.

 

Konser 17.Nisan 2013 çarşamba günü    Saat : 20: 00 de Kadıköy evlendirme dairesindedir. BİLET ALMAK İZTEYEN ÜYELERİMİZ DERNEĞİMİZE BAŞVURABİLİRLER…

———————————————————————————————————————————————————————–

Rahmi Kalaycıoğlu, (03.05.1926 – 17.04.2012) Türk müzik araştırmacısı. Türk Musikisi’ne yaptığı katkıları dolayısıyla “Türk Musikisi’nin babası olarak anılır.

Hayatını Türk Musikisi’nin yaşatılması adına yaptığı çalışmalara adamıştır. Vefatına kadar bu görevi kendine borç bilerek çalışmıştır.

Yüzlerce bestekarın 88 bini aşan eserini günümüze ve geleceğe ulaştıran külliyat hazırladı. Çıkardığı 5 ciltlik “Türk Musikisi Bestekarlar Külliyatı” şu an konservatuvarlarda kaynak olarak kullanılmaktadır.

Külliyattaki notalar bestekarları tarafından onaylanmış orijinal şekliyle korunur.

“Türk Musikisi Bestekarlar Külliyatı”, Kültür Bakanlığı tarafından tüm dünyadaki Türk kültürü merkezlerine dağıtılmıştır.

Hayatı

3 Mayıs 1926 yılında Ankara Beypazarı’nda doğdu. Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu’ndan 1949 yılında Banka ve Muhasebe bölümünden mezun oldu. Yeni açılmakta olan İstanbul Radyosu’nda mali ve idari görevlerde bulundu. İstanbul Üniversitesi’nde Rektörlüğün mali işlerini üstlendi. 1953 yılında tekrar Basın Yayın Turizm Genel Müdürlüğü’nün Ankara’daki merkezinde büro şefi olarak görev aldı. 1954 yılında bu teşkilattan yeni açılan Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’ne devam etti. 1955-1957 yılları arasında İstanbul Radyosu’nun Tahakkuk Şefliği görevine tayin edildi. 1958 yılında Basın İl Temsilciliği’nde görevlendirildi. Buradaki görevinde yurtdışından gelen filmlerin sansür heyetinde Basın Temsilciliği üyesi olarak çalıştı. Bu görevde 6 ay çalıştıktan sonra İstanbul Tanıtma ve Turizm Müdürlüğü’ne döndürülmesi uygun görüldü.

İstanbul Radyosu Raportörlüğü’ne atanan Rahmi Kalaycıoğlu, bu görevine 1964 yılına kadar devam etti. 1978′de Yüksek Ticaretliler adlı gazeteyi çıkardı.

1990′dan beri, vefatına kadar (17.04.2012) Türk Musikisi ile ilgili çok önemli çalışmalar yapmaktaydı. Türk Musikisi’nin babası olarak anılan ve hayatını Türk Musikisi’nin yaşatılması adına yaptığı çalışmalara adayan Rahmi Kalaycıoğlu vefatına kadar da bu görevi kendine borç bildi.

Türk Musikisi’ne çok büyük eserler katan 90 bestekarın binlerce eserini toparlayıp derleyen Rahmi Kalaycıoğlu, Türk Musikisi’nin sonraki nesillere ulaşması adına 5 cilt Türk Musikisi Bestekarlar Kulliyatı çıkartmıştır.

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER