Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL (iktisat Fak.Dekanı) ziyareti | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL (iktisat Fak.Dekanı) ziyareti 19.11.2015 21:34
Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL (iktisat Fak.Dekanı) ziyareti

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR.ŞAHAMET BÜLBÜL’Ü ZİYARET ETTİK.

Derneğimiz Genel Başkanı Hikmet Kabuk,İstanbul Şube Başkanı Hayrettin Eryılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahan 15 Temmuz 2015 tarihinde Marmara Üniversitesi Dekanlığına  tekrar atanan Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL’ü ziyaret ederek başarı dileklerini sundular.

Derneğimiz tarafından İktisat Fakültesi öğrencilerine sağlanan olanakların ve kulüplere verilen desteklerin devam edeceği vurgulandı.Öğrencilerimizi gelecekte iş hayatına hazırlanmaları için işbirliğinin süreceği ifade edildi.Ziyaret 5 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Şahamet Bülbül Kimdir ?

(Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı)

1976 yılında girdiği istanbul iktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’nden (i.i.T.i.A.) 1980 yılında mezun oldu. 1981 yılında aynı akademinin Ticari Bilimler Fakültesi İstatistik Kürsüsünde Asistanlığa başladı. 1988′de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde istatistik dalında doktorasını tamamladı. 1989′da altı ay süreyle ingiltere’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1990′da Marmara Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde Yardımcı Doçentliğe atandı. 1995′de istatistik dalında Doçent ,2001 yılında da Profesörlük ünvanlarını almaya hak kazanmıştır.Marmara Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümünde öğretim üyeliği de yapan  Şahamet Bülbül,Marmara Ünv.İstatistik ve Ekonometri Araştırma ve Uygulama Merkezi Yön.Kurulu Üyeliği ve M.Ü.Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu Sigortacılık Bölümü Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Nisan 2012’de İİBF’nin 3 ayrı fakülteye dönüştürülmesiyle birlikte yeni kurulan İktisat Fakültesi Dekanlığı’na atanmıştır ve halen bu görevini başarıyla yürütmektedir.

İstatistik alanında yayınlanmış kitapları ve birçok makalesi bulunmaktadır.

Bir kızı olan Prof.Dr.Şahamet Bülbül İngilizce bilmektedir.


Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER