Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN (Siyasal Bil.Fak.Dekanı) Ziyareti 5.11.2015 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN (Siyasal Bil.Fak.Dekanı) Ziyareti 5.11.2015 08.11.2015 23:20
Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN (Siyasal Bil.Fak.Dekanı) Ziyareti 5.11.2015

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI VE SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR.RECEP BOZLAĞAN’I 05 KASIM 2015 TARİHİNDE ZİYARET ETTİK.

Derneğimiz Genel Başkanı Hikmet Kabuk,İstanbul Şube Başkanı Hayrettin Eryılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahan 28 Ağustos 2015  tarihinde Marmara Üniversitesi rektör yardımcılığına  atanan Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN’ı ziyaret ederek başarı dileklerini sundular.Derneğimiz faaliyetleri hakkında kendisine bilgilendirmede bulundular.

PROF.DR.RECEP BOZLAĞAN KİMDİR?

(Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı)

 Nisan 2012’de İİBF’nin 3 ayrı fakülteye dönüştürülmesiyle birlikte yeni kurulan Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Dekanlığı’na atanmıştır.

1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Recep Bozlağan, Marmara Üniversitesi-Mahallî İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora yaptı. 2002 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent ve 2011 yılında profesör oldu. 
Marmara Üniversitesi’ndeki akademik görevlerinin yanı sıra 2003-2005 yılları arasında özel sektörde danışmanlık, 2005-2006 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde danışmanlık, 2006-2007 yılları arasında İstanbul İl Özel İdaresi’nde genel sekreter yardımcılığı ve 2007-2012 yılları arasında Marmara Belediyeler Birliği’nde genel sekreterlik yaptı. 
2008 yılından itibaren Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı Başkanı, 2012 tarihinden itibaren Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Bozlağan, 28 Ağustos 2015 tarihinde Rektör Yardımcı olarak atandı.
“Belediyelerde Örgüt Geliştirme”, “Liderlik Yaklaşımları ve Belediyeler”, “İstanbul: Derinlik, Değişim ve Güç”, “İstanbul 2053 Vizyonu” adlı kitapları, editörlüğünü yaptığı “Türkiye’de Yerel Yönetimler”, “İstanbul; Kent ve Medeniyet”, “İstanbul; Mekân ve İnsan”, “İstanbul; Tarih ve Medeniyet” adlı eserleri ve çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.
“Küresel şehirler”, “metropoliten yönetimler”, “kamu kesiminde stratejik yönetim ve performans programı” konularında teorik ve uygulamalı çalışmalarını sürdürmektedir.
İngilizce bilen Recep Bozlağan evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER