MURAT KOLBAŞI-ARZUM EV ALETLERİ Y.K.BAŞKANI | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ÜYELERİMİZ ÜYE ZİYARETLERİ MURAT KOLBAŞI-ARZUM EV ALETLERİ Y.K.BAŞKANI 28.04.2013 21:04
MURAT KOLBAŞI-ARZUM EV ALETLERİ Y.K.BAŞKANI

MEZUNUMUZ VE ÜYEMİZ MURAT KOLBAŞI ZİYARETİ…

Mezunumuz ve üyemiz Arzum Ev Aletleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat KOLBAŞI‘ yı iş yerinde ziyaret ettik.Derneğimizi  ve Yüksek Ticaretliler Vakfı’nın çalışmalarını ve etkinliklerini konuştuk.Üyelerimize ulaşma, eğitim,burslar, birlik ve dayanışma konularında görüşlerini bizlerle paylaşarak, bazı önerilerde bulundu.Marmara Üniversitesi öğrenci kulüplerinin kariyer günlerine davet edildiğinde zaten katıldığını ve deneyimlerini aktardığını kaydederek,üzerine düşen bir çok sorumluluğu severek yerine getirdiğini belirtti.

MURAT KOLBAŞI’YI TANIYALIM

Murat Kolbaşı, 1966 yılında İstanbul’da doğdu.1987’de Marmara Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra 1988 yılında Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş.’de Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak iş yaşamına başladı. 1996 yılında Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevine getirildiğinde Arzum markasının ülke çapında büyümesine ve yayılmasına profesyonel katkıda bulundu.

2008’de Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Aynı yıl %49 hisse devri ile dünyanın önde gelen İngiliz yatırım firmalarından Ashmore Portföy Yönetimi A.Ş. ile ortaklık kurulmasında önderlik ederek Arzum’un sektöründe dünya çapında tanınan öncü bir firma olması yolunda ilerlemesine katkıda bulundu. Murat Kolbaşı 2008 yılından beri Arzum’un Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

DEİK’te Türk-Çin, Türk-Hong Kong ve Türk-Tayvan İş Konseyleri’nde aktif olarak görev üstlenmektedir. İTO Meclis Üyesi, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi olan Murat Kolbaşı, Genç Girişimciler Kulübü, Endeavor Türkiye Danışma Kurulu, Fütüristler Derneği ve İMMİB üyesidir.

 İngilizce bilen Murat Kolbaşı, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Geçmişten geleceğe Arzum…

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin temelleri, küçük elektrikli ev aletleri, radyo, bisiklet ve televizyon gibi geniş bir ürün yelpazesinin ithalatçılığını yaparak ticarete atılan, Kolbaşı ailesinden üç kardeşin 1953 yılında Güney İthalat Kolektif Şirketi’ni kurmasıyla atılmıştır. Aile üyeleri 1966 yılında “Arzum” adıyla kendi markalarını tescil ettirmiş ve küçük ev aletleri pazarını odak noktası olarak belirlemiştir.

Günümüzde sektör pazar payı raporlarına göre Türkiye’de küçük ev aletleri sektöründe satılan ürün adedinde lider olan Arzum, tüm paydaşları için en değerli küçük ev aletleri grubu olmak vizyonuyla hareket etmekte ve dünyada da sektöründe ana oyunculardan biri olmayı hedeflemektedir.

2008 yılında kurulan Hong Kong merkezli Arzum Asia Pacific şirketin tüm Uzak Doğu operasyonlarını yürütmektedir. Şirket Avrupa, Merkez Asya/Kafkaslar, Afrika ve Orta Doğu’ya ihracat yapmaktadır. Arzum bünyesine 2011 yılında katılan Arzum Adriatic, Makedonya Üsküp merkezlidir ve şirketin ilk perakende mağazası olma özelliğini taşımaktadır.

Arzum; yiyecek hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü, bebek ürünleri ve aksesuarlar olmak üzere 8 ürün kategorisinde; 250 ürünü barındıran Arzum ve Felix markalarına sahiptir. Yenilikçi, tutkulu, samimi ve özenli olmak şeklinde sıraladığı değerleriyle Arzum, kurulduğundan beri müşterilerine en iyi teknolojiyi ve ürünleri sunmaktadır.

Arzum, pazarlama, dağıtım, üretim ve servis ağı ile de her geçen gün hızla büyümeye devam etmektedir. Yurt geneline yayılmış 250’yi aşkın Arzum yetkili servis sayesinde, tüketicilere, ürünü sadece satın alana kadar değil, satın aldıktan sonra da yanlarında olduğunu göstermektedir.

Arzum, Şirket misyonuna uygun olarak tüm müşterilerinin yaşamını kolaylaştırmak için yenilikçi ve güvenilir ürünler sunmaktadır. Bugün dünya çapında 10 milyondan fazla evde Arzum ürünleri kullanılmaktadır. Tüketicilerin ürün ihtiyaçlarını belirledikten sonra endüstriyel tasarım şirketlerinden hizmet alarak yerli ve yabancı bir çok tasarımcıyla projelere imza atılmıştır. Arzum Cezve, Fritella, Tostino, Fırrın gibi ödüllü tasarım ürünleri ile bir yandan tüketicisinin hayatını kolaylaştırırken diğer yandan da evlerini şıklaştırmaya devam etmektedir.

Arzum Ev Aletleri internet satışlarında özel promosyonlar ve iskontolar yapmaktadır.

http://www.arzum.com.tr/

 Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. ve Tic.A.Ş. 
Otakçılar Caddesi No:78 Kat 1 B Blok No:B1b

34050 Eyüp-İstanbul

 PBX   : +90 (212) 467 80 67

Faks : +90 (212) 467 80 00

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER