Muharrem CÖMERT (Gözlükçü Üyemiz) | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ÜYELERİMİZ ÜYE ZİYARETLERİ Muharrem CÖMERT (Gözlükçü Üyemiz) 05.03.2013 22:37
Muharrem CÖMERT (Gözlükçü Üyemiz)

Muharrem CÖMERT

Sirkeci Doğubank’ta bir Yüksek Ticaretli-Marmaralı Gözlükçü….!

Derneğimiz üyesi Muharrem CÖMERT ‘i  Sirkeci Doğubank’ta bulunan Gözlük mağazasında ziyaret ettik.  Bize okul yıllarından , iş hayatına , sosyal ve siyasal sorumluluklarına kadar  yaşamının birçok evresinden ve deneyimlerinden  bahsetti. Derneğimizin hale aktif üyesi ve etkinliklerimizin  takipçisi ve devamlı katılımcısı olan Muharrem Cömert’in  firmasının adı SUN OPTİK. 

Bünyesinde bir çok Dünya markası gözlükleri bulunduran SUN OPTİK Yarım asrı aşan tecrübesi, kaliteli yönetimi, kaliteden taviz vermeyen dinamik ve güçlü yapısı ile 1960 yılından günümüze dek yüzlerce dünya markası , Optik ve Güneş gözlüklerini müşterilerinin hizmetine sunuyor..

Muharrem Cömert ; Mezunlar derneğimizin  üyelerine çok özel iskontorlar yapacağını ve  mağazasında ağırlamaktan onur duyacağını ifade ediyor.

Kendi Anlatımıyla Geçmiş Günlerde yaşananlar;

01.07.1930  Elbistan  Maraş doğumluyum. 1946’da Elbistan orta okulundan mezun oldum. Orta okulda 3 yıl üstüste iftiharla geçtiğimden Ankara Maliye okuluna kayıt oldum. Orta maliye uzmanı olarak 1949 yılının haziranında okulu bitirerek maliyede calışmaya basladım.

1949 yılı Eylülünde askere gittim ve 1950 de Teğmen Rütbesiyle terhis oldum tekrar Maliye Bakanlığında çalısmaya basladım.

19/10/1953 yılında yüksek ticarete kayıt oldum  ve 31/10/1956 da mezun oldum. Okul süresi içersinde Maliye Bakanlığı Teşkilatında’da çalısmaya devam ettim. Kısa bir süre hesap uzmanlığı yaptıktan sonra istifa ederek Beyoğlu’nda Mali Müsavirliğe basladım.1957’ de de  Türkiyede ilk defa gözlük çerçevesi fabrikası kurmaya teşebbüs ettim ve çok büyük uğraşlardan sonra 1960 da fabrika çalışmaya basladı. Ürünlerimiz  Libya, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri Irak ve İran’a ihraç edilmeye başlandı aynı zamanda inşaatçılığa basladım. 1983 de Özal döneminde libarasyon projesinin baslaması ve Çin faktörü  ortaya cıkınca fabrika çalışamaz duruma geldi ve 1994 de kapatıldı. Bu sefer optik mağazalarımız her türlü teknık donanımla ve uzman kadro ile çalışmaya basladı. Çiftcilik merakı başladığında Silivriden ve Karamurselden araziler aldım. Silivride tahıl ayciceği ziraatı yapılıyor. Karamürselde meyve cifliği kuruldu . Burada kivi, elma, kiraz üretiliyor, durmak yok.

 İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Doğubank İşhanı Kat : 1 No:104  Sirkeci-İstanbul

Tel: (0212) 526 58 68-520 61 78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER