MİZAH Dr.Saygun GÜRPINAR | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ARAŞTIRMA-MAKALE-YAZI MİZAH Dr.Saygun GÜRPINAR 03.12.2014 09:44
MİZAH Dr.Saygun GÜRPINAR

BİRAZ DA MİZAH YAZALIM…   Dr.Saygun GÜRPINAR

Mizahın özü mevcut duruma hiç beklenmedik bir anda, hiç akla gelmeyecek bir bakış açısı getirmektir. Hazırlıklı olmadığımız bu bakış açısı değişikliği, sinir sistemimiz üzerinde boşaltıcı bir etki yaratır ve gülmeye başlarız. Gülmeye başladığımızda egomuzun etrafına ördüğümüz duvarlar yıkılır, gülmeye başladığımızda bağ kurmaya hazır hale geliriz  ve karşımızdaki insana ulaşma imkanı buluruz.

Bazı Temel fıkraları;

Temel 50 katlı bir apartmanın tepesinden aşağıya düşmeye başlamış,  50-40-30-20-10- 5-4-3-2-derken 1ci kata geldiğinde  aklına şu gelmiş;  Allahım  sana şükürler olsun, bu kata kadar ölmeden geldiysem, 1ci kattan düşsem de ölmem.

Temel yeni bir ayakkabı almış, ayakkabıcı;  ayakkabı ayağınızı bir hafta sıkabilir demiş, Temel de ayakkabıyı bir hafta giymemiş.

Öğretmen , ne sorduysa  karşılık alamadığı Temel’e; Oğlum sorduklarıma niçin karşılık vermiyorsun ? Temel; söz gümüşse  susmak altındır demiştiniz  ya öğretmenim.

Temel 100 metre yarışına girmeden önce doping almış sonra anlaşılmasın diye sonuncu olmuş.

Temel Istanbul’a  gelmiş sokakta yürürken her 5 dakikada bir top atışı duyuluyormuş, Temel merak edip bir vatandaşa sormuş ? Hemşerum ha bu top atışları nedir ? Vatandaş da Istanbul’a Kraliçe Elizabet geldi de ondandır demiş. Aradan geçen bir süre top atışları devam etmiş. Temel yine bir vatandaşa sormuş bu top atışları nedir diye yine aynı cevabı almış. Temel: Ula yarım saattir bu kariyi vuramadilar.

Ev ödevi hazırlayan Temel babasına sorar, Afrika ne taraftadır baba? Babası bilmiyorum demeyi kendine yediremediği için biraz düşünüp fazla uzakta olmamalıdır demiş. Bizim şirkette bir zenci var her gün işe bisikletle gidip geliyor.

Japonya’da hırsız yakalayan bir robot icat etmişler,

Robot Amerika’da 5 dakikada 150 hırsız yakalamış,

İtalya’da 5 dakikada 100 hırsız yakalamış,

Fransa’da 5  dakikada 50 hırsız yakalamış,

Türkiye’de 5 dakikada robotu çalmışlar.

Mizah, ilişkilerde en çok sorun çözmede işe yarar. Bir tartışmanın büyümesini engeller ya da kırgınlıkları azaltır. Gülmek, yaratıcılığı arttırır, ilişkilerin güçlenmesini, takım çalışmasını, kurumsal aidiyeti ve kurumsal kültürü güçlendirir.

Yeni yılınızı sağlık ve başarı dileklerimle kutlarım.

Dr.Saygun Gürpınar

ARALIK 2014

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER