MEZUNLAR GÜNÜ BASIN BÜLTENİ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ ANKARA ŞUBESİ ANKARA ŞUBESİ HABERLERİ MEZUNLAR GÜNÜ BASIN BÜLTENİ 20.05.2016 11:54
MEZUNLAR GÜNÜ BASIN BÜLTENİ

BASIN BÜLTENİ

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara İ.İ.B.F Mezunları Göztepe Yerleşkesi’nde buluşuyor

133 yıllık Üniversitemizin  ve 80 yıllık Derneğimizin üyesi olan 1946 yılı mezunu  İhsan Yener’e 70. yıl plaketi

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F Mezunları Derneği ve Marmara Üniversitesi  İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri’nin birlikte gerçekleştirdiği  “Mezunlar Buluşuyor’ etkinliği Marmara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.M.Emin Arat,Fakülte Dekanları, akademisyenler, Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu Başkanı,İstanbul Yüksek Ticaret ve M.Ü İ.İ.B.F Mezunlar Derneği Başkanı ,yönetim kurulu üyeleri ve  mezunlarının  katılımı ile gerçekleştirilecek.

Tüm mezunların davetli olduğu “Mezunlar Buluşuyor” etkinliği,  21 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 13:00’de Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Göztepe Yerleşkesi bahçesinde yapılacak. 133 yıllık bir geçmişi ile 100 binden fazla mezun veren ve eski adı İstanbul Yüksek Ticaret olan Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde aynı zamanda bir ilke de imza atılacak ve 1946 yılı mezunu İhsan Yener’e 70’ci yıl plaketi verilecek. 60’cı,50’ci ve 40’cı yılını tamamlayan mezunlara da plaketleri verilecek. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere başarı plaketleri ve derneğe katkılarından dolayı da mezun üyelere teşekkür plaketleri takdim edilecek.

İş,ekonomi, medya ve sanat dünyasından çok sayıda mezun davetlinin katılacağı etkinlik,  eski ve yeni kuşakların bir araya gelerek birbirlerini tanımasına, mezunlarının sosyal, kültürel, mesleki, bilimsel yaşantılarına katkı bulunmasına ve  dayanışmanın devam etmesine olanak sağlıyor.

Siz kıymetli basın mensuplarını  “Mezunlar Buluşuyor” etkinliğimizde aramızda görmekten onur duyarız.

Saygılarımızla,

İktisat Fakültesi Dekanı                                                 Genel Başkan

Prof.Dr.Şahamet Bülbül                                               Hikmet Kabuk

Tarih: 21 Mayıs 2016 Cumartesi
Saat  : 13:00-18:00
Yer   : Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi İktisat Fakültesi

Bilgi : Şebnem Adalı /İdari Müdür
Cep   :0533 492 48 91  İş Tel.0212-231 03 94

Marmara Üniversitesi Hakkında;

Marmara Üniversitesi’nin temelini oluşturan Yüksek Ticaret  Mektebi Alisi 1883 yılında Türkiye’nin ticaret, bankacılık, muhasebe, hariciye alanlarında nitelikli insan gücünü karşılamak için kurulmuştur. 1936 yılında Yüksek  İktisat ve Ticaret Okulu,1959 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi, 1982 yılında Marmara Üniversitesi İİBF ve 2012 yılında Marmara Üniversitesi İktisat,İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültesi  olarak eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Kendi alanında ülkemize 133 yıldır aydın, demokrat, insan haklarına saygılı bilim adamı, akademisyen, işadamı, bürokrat, uzman ve siyasetçi yetiştirme görevini başarı ile yerine getirmiştir. Bundan sonra da getirmeye devam edecektir.

Derneğimiz kendi alanında ülkenin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak 80 yıldır aralıksız çalışmalarını sürdürmektedir. 100.000 üzerindeki mezunu, 3 şubesi, 1 vakfı, 1 genel merkezi ile birlikte, 10.000’e ulaşan üyesi ile üniversite, öğretim üyesi, mezun, öğrenci ve topluma karşı görevlerini yerine getirmektedir.
Ülkemizde önemli görevler üstlenmiş mezunlarımız Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Emin Arat,İşletme Fakültesi dekanı Prof.Dr.Nuran Cömert, İktisat Fakültesi dekanı Prof.Dr Şahamet Bülbül, İşadamı Aydın Doğan,Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof.Dr.Orhan Oğuz,Ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi,Başbakan Yardımcıları Medeni Berk,Kaya Erdem,Kanal D Genel müdürü Barış Tümay. olmak üzere Burhan Karagöz, Nejat Basmacı, Cahit Kocaömer,Sabri Ülker,Ali Alaybek, Osman Boyner, Şükrü Elekdağ, Fethi Hinginar,Yüksel  Çengel,Sabri Tümer,Kamil Özdemir,F.Kayhan Söyler, Bahattin Durmuş,Yahya Arıkan, Nazım Anıl ,Musa Ülken,Yavuz Evrandır,Metin Savcı,Ali Fatinoğlu  ve daha nice değerleri ülkemize kazandırmış olan okulumuz, bundan sonrada kazandırmaya devam edecektir.

 

Benzer Haberler
18 OCAK 2020 YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 18 OCAK 2020 YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU

OKULUMUZUN 137. DERNEĞİMİZİN 84.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU TAKSİM SOFİTEL OTEL’DE DÜZENLENDİ. GECENİN SUNUMUNU [...]


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER