MEZUNLAR BULUŞMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİ İLE 13.05.2017 CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ GENEL MERKEZ GENEL MERKEZ HABERLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİ İLE 13.05.2017 CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 18.05.2017 14:40
MEZUNLAR BULUŞMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİ İLE 13.05.2017 CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MEZUNLAR BULUŞMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ EV SAHİPLİĞİ İLE 13.05.2017 CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F Mezunları Derneği, 7. Mezun Buluşması’nı Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Anadolu Hisarı  Yerleşkesi’nde gerçekleştirdi. Bilindiği gibi Derneğimiz ; İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile işbirliği halinde “Mezunlar Buluşuyor”etkinliğini her yıl fakültelerimizden birinin bahçesinde düzenliyor.Bu yıl sıra Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeydi. “ 1883’te Hamidiye Ticaret Mektebi Âlisi, 1924 Umumi Âliyei Ticaret, 1936’da Yüksek İktisat ve Ticaret Mektebi, 1959’da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve 1982’de Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi; bugün ise Marmara Üniversitesi İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültesi adıyla 134 yıllık tarihi bir çınara dönüşen ve Derneğin de 81.kuruluş yılını kutlayan Marmara  Üniversitesinin mezunları 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 14.00 de  buluştular. Saat 12′de Siyasal Bilgiler Fakültesi Bahçesinde müzik ve ikramlarla karşılanan mezunlarımız eski okul arkadaşlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.Daha sonra Mezunlar Buluşuyor törenine geçildi. Törenimiz Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.     Törenimizin sunumunu Dernek Yöneticilerimiz Sn.Semiha Sevimsoy ve Sn.Ayhan Bölükbaşı gerçekleştirdi. Törene yoğun ilgi gösteren mezunlarımıza teşekkürlerini ileten Sn.Semiha Sevimsoy ve Sn.Ayhan Bölükbaşı Mezun Günü programını aktararak  törenimiz hakkında kısa bilgiler verdi. İlk olarak kürsüye Sn.Prof.Dr.Jale Civelek temsili ders için çıktı Hocamız yaptığı konuşmada yıllar öncesine döndüğünü eski öğrencileriyle bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu belirtti.Bu etkinliği düzenleyen ve eski yeni tüm mezunları bir araya getiren Derneğimizi kutladı,başarılar dileyerek kürsüden ayrıldı.

 

 

 

 

Ardından Kürsüye Ankara Şube Başkanımız Sn.Davut Özdemir çıktı,Mezunlar Derneğimizin kuruluşunu gerçekleştiren Ankara’da yaşayan mezunlar adına sevgi ve saygılarımı iletiyorum.İşletme Fakültemizin geçen hafa gerçekleştirdiği Muhasebe Eğitim Sempozyumundan dolayı İşletme Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömert Hocamızı sempozyumun başarısından dolayı ve sempozyumdaki konuşmasından ve davranışlarından ötürü aklı hür,vicdanı hür,irfanı hür bilim kadınının nasıl olması gerektiğini herkese göstermiştir diyerek hocamızı tebrik etti.Üniversitelerin araştıran,eleştiren,sorgulayan anlayışlarını dünyada kaybettiğini fakat bizim üniversitemizin ve fakültelerimizin geçmişe dayanan bilgi birikimiyle bu sarsıntıdan çok az etkilendiğini belirtti.Son olarak Üniversitelerin endüstrinin çarklarını yağlayan memurlar yetiştirmemesi gerektiğini vurgulayarak tüm katılımcılara teşekkür ederek kürsüden ayrıldı. 

Daha sonra kürsüye İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu Çıktı.

Yaptığı konuşmada;Sayın Rektör Yardımcım Sn.Dekanlarımız,Sn.Hocalarım Değerli Mezunlarımız,Değerli konuklar,sevgili öğrenciler,değerli basın mensupları hepinizi şahsım ve İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F.Mezunları Derneği İstanbul Şubesi adına en içten saygılarımla selamlıyorum.Her yıl düzenlenen mezunlar günü etkinliğinde hocalarımız,mezunlarımız öğrencilerimiz ve misafirlerimizle bir araya gelmekten onur duyuyoruz.Derneğimiz son yıllarda yükselen bir grafik çiziyor derneğin bu süreçte Üniversite,Fakülte,Öğrenciler,Üyeler,Mezunlar ve diğer toplumsal kuruluşlarla ilişkiler olumlu yönde gelişmiştir.Dernek ve Üniversitemizin ilişkileri gelişmiş ve yaptığımız etkinliklerle kamuoyunda dikkate alınan sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmiştir. 81.yılını tamamlayan derneğimiz Atatürk ilke ve devrimleri çizgisinden hiç bir zaman ödün vermemiştir.Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağı konusunda inancımız sonsuzdur.Bu inancın teminatı siz sevgili mezunlarımız dır. Kendi Alanında Ülkenin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan mezunlar derneğimiz Beyoğlu’ndaki lokalimiz ve Ankara Kızılay’daki lokalimiz de sosyal buluşma ortamı yaratmıştır.Tüm mezun ve öğrencilerimizi lokalimize davet ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı ileterek tekrar törenimize hoşgeldiniz dedi.

Ardından kürsüye Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk çıktı yaptığı konuşmada;

Şahsım ve Mezunlar Derneği olarak hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum,sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Biliyorsunuz ki bir kurumun kalıcı olması için geleneklerinin köklü,kurumlarının sağlam olması gereklidir.işte buradan yola çıkan Yüksek Ticaretliler  Derneğimizi 1936 yılında kuruyorlar.Ülkemizin en eski  muhasebe eğitimini veren okulumuz Tanzimat dönemi ve Cumhuriyet dönemi ekonomisini planlamış ve kurmuştur.Derneğimizin 1.Kuruluş yıl dönümü yemeğine  Mustafa Kemal ATATÜRK  katılmış biz Yüksek Ticaretliler’e hitaben konuşma yapmıştır.Bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesini aşmak için bilgimizle,aklımızla,emeğimizle,çalışkanlığımızla dün sürdürdüğümüz çabamızı yarında sürdüreceğiz dedi.Son günlerde Mustafa Kemal ATATÜRK ve Ailesine yapılan saygısızlıkları şahsım ve Derneğimiz adına şiddetle kınıyoruz. Derneğimizin amacı ailesine ve topluma yararlı bireyler yetiştirmektir bu amaçla Üniversitemize destek veriyor ve gençlerimize çeşitli eğitim,seminer ve söyleşiler düzenliyoruz.Geleneklerimizi yaşatıyoruz,okulumuzun sportif ve sosyal etkinliklerini destekliyoruz,okulumuzun Mezunlar ofisiyle koordineli çalışıyoruz.Okulumuzun kuruluşundan beri çözülemeyen kampüs sorununu çözen Sn.Rektörümüz M.Emin Arat Hocamıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.Ayrıca etkinliğimize katılan Rektör Yardımcımız Sn.Prof.Dr.Recep Bozlağan hocamıza Genel Sekreterimiz Sn.Doç.Dr.Mehmet Ersoy hocamıza,Dekanlarımıza,hocalarımıza,mezunlarımıza, İTKİB Başkanı Sn.Hikmet Tanrıverdi’ye,TÜRMOB Başkanı Sn.Masis Yontan beye,sponsorlarımıza ve  etkinlikte emeği geçen çalışanlarımıza teşekkürlerimizle diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Ardından kürsüye İSTİVAK Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Sn.Saffet Açıkgöz çıktı; yaptığı konuşmada Üniversitemiz ülkemizin en önemli kurumlarından biri olduğunu ve mezun buluşmalarıyla geçmişten geleceğe bağların dahada sağlamlaştırdığını belirtti.Vakfımız İSTİVAK’tan bahseden Sn.Saffet Açıkgöz tüm katılımcılara ve hocalarımıza teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

 

 

 

Ardından kürsüye Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu Başkanı Sn.Sabri Tümer çıktı yaptığı konuşmada; Ülkemize önemli mezunlar veren Üniversitemizin Mezunlarıyla Bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu kuruluş amacı olarak tüm mezunlarımızı tek çatı altında toplamayı hedefliyoruz ve diğer Fakülte Mezun Dernekleriyle projeler geliştiriyoruz dedi.Tüm Hocalarımıza,katılımcılara teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

 

 

Ardından kürsüye Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi Koordinatörü Sn.Prof.Dr.İ.Esen Yıldırım çıktı; Yaptığı konuşmada Üniversitemiz mezunları ile sürekli iletişim halinde olmak ve mezun öğrenci ilişkisini sağlamlaştırmak  için Mezunlar ofisinin mezun dernekleri ve özellikle de derneğimizle iş birliği içinde olduğunu ve 70 yıldan 1 yıla kadar tüm mezunlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

 

 

 

 

Daha sonra kürsüye Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömert çıktı yaptığı konuşmada öncelikle Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinin düzenlemiş olduğu 36.Türkiye Muhasebe Eğitim Sempozyumunu destekleyen ve katılan Dernek Yöneticilerimize teşekkür etti.Üniversitemizin eski yeni tüm mezunlarıyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek kürsüden ayrıldı.                                                                                                                                               

 

Ardından kürsüye İktisat Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Şahamet Bülbül çıktı,

yaptığı konuşmada her yıl sayısı artarak daha geniş katılımlarla düzenlenen mezunlar buluşuyor etkinliğini düzenleyen derneğimizi tebrik ediyorum dedi.İktisat Fakültesi hakkında kısa bilgiler veren dekanımız teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

 

 

 

 

Son olarak kürsüye Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı  ve Mezunlar Buluşuyor etkinliğine ev sahipliği yapan Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Recep Bozlağan çıktı,yaptığı konuşmada öncelikle yaklaşan Ramazan ayınızı ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum dedi.Ayrıca Rektörümüz Sn.Prof.Dr.M.Emin Arat hocamız başka bir programı olduğu için gelemedi hocamızın tüm mezunlarımıza sevgi ve selamlarını iletmek istiyorum dedi.Marmara Üniversitesinin dağınık olan kampüslerini tek bir çatı altında toplanacağını aktaran Rektör Yardımcımız Üniversitemizin yaptığı eğitim,sosyal ve kültürel etkinliklerden bahsetti.Eski yeni tüm mezunlarla bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirten hocamız teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Ardından ödül ve plaket törenine geçildi İlk olarak İTKİB Başkanı Sn.Hikmet Tanrıverdi Yüksek Ticaret Başarı Ödülünü Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk’tan aldı.

70.Yıl Plaketini 70.yıl Mezunumuz Sn.İlhan Tuzluk İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu’nun elinden aldı.

 

 

 

 

 

 

60.Yıl Plaketlerini Sn.İhsan Yazıcı,Sn.Koço Teodoridis,Sn.Mehmet Faik Özboyacı,Sn.Sedat Yaver ve Sn.Melahat Kavruk Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk’un elinden Aldı.

 

 

 

 

 

 

50.Yıl Plaketini Sn.Şükran Uzluk Marmara Üniversitesi Genel Sekreteri Sn.Doç.Dr.Mehmet Ersoy’un elinden Aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40.Yıl Plaketi alan mezunlarımız plaketlerini dernek yöneticilerimiz ve hocalarımızın elinden aldı 40. plaketi alan mezunlarımız  ise;

 • ABDULKADİR İLBEYLİ
 • AHMET NİHAT YENİBAKIR
 • AHMET SAİM GÜLKAN
 • ALAETTİN ÇELENK
 • ALİ HÜSREV
 • ALİ MAHİR ÖZAYDIN
 • ALİ İHSAN İNCEOĞLU
 • AYDIN EKİCİ
 • CELALETTİN ÖZER
 • CENGİZ İYİKUL
 • CENGİZ KÖSTEM
 • CENGİZ YAŞAR AKSU
 • CİHAN KOCAOĞLU
 • DAVUT AKAT
 • DR.TAYFUN GÜNGÖR
 • DURYE YURDAKUL
 • ENGİN YARBAŞI
 • ENVER DİKİCİ
 • EROL UÇMAN
 • GÖNÜL DENİZ
 • GÜLSEN ÖNSAL ANIL
 • GÜNGÖR ATAÇ
 • HALDUN USER
 • HALİL ERDOĞAN
 • HALİT ZİNİ
 • HALUK GÜVENER
 • HALUK ULUATA
 • HASAN BAŞAK
 • HASAN YÜCEER
 • HAŞİM TOPLAYAN
 • İLHAN AYTEN GÜNDAY
 • İSMAİL HAKKI ÖZTÜRK
 • KEMAL YURDAKUL
 • KERİMAN AYDIN
 • LEYLA ÖZBAY
 • M.ENVER ÜNSAL
 • MASİS YONTAN
 • MELİH YOĞUN
 • MİŞEL SEVİNÇ
 • MUSTAFA ÇİFTÇİOĞLU
 • MUZAFFER DOĞRU
 • NECATİ GÜNDAY
 • PROF.DR.NESİME MELDA CİNMAN
 • NEŞE ŞAHNA
 • OSMAN İŞLER
 • PROF.DR.FATMA ASUMAN YALÇIN
 • PROF.DR.OSMAN KÜÇÜKAHMETOĞLU
 • REŞİT TOKSÖZ
 • SABRİ YILMAZ
 • SADETTİN BİBEROĞLU
 • SADIK ADIGÜZEL
 • SAMİ ATAOĞUZ
 • SELÇUK ERKALIR
 • SEMRA GÜR
 • SUAVİ OKTAY
 • VASIF HAN
 • VİTALİ MUŞABAK
 • YASEMİN ÖZDOĞAN
 • YURDAGÜL ŞENGÜL
 • ZERRİN YÖRÜK KARAUĞUZ
 • PROF.DR.NECDET ŞENSOY
 • DOÇ.DR.MEHMET ERSOY
 • PROF.DR.NAZİRE İNAL
 • METİN YALTI
 • ÜMİT KONUK
 • NİLGÜN DİLBER
 • ŞEFİKA GÜZTOKLUSU

Etkinliğimize katılan tüm mezunlarımıza,Etkinliğimize tebrik yazısı gönderen Eski Rektörümüz Prof.Dr.Tunç Erem hocamıza,TÜRMOB Başkanı Sn.Masis Yontan’a,Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcımız Sn.Prof.Dr.Recep Bozlağan hocamıza,İşletme Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömert hocamıza,İktisat Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Şahamet Bülbül’e,Marmara Üniversitesi Genel Sekreteri Sn.Doç.Dr.Mehmet Ersoy hocamıza,Sn.Prof.Dr.Ergun Tuna,Sn.Prof.Dr.Fikret Öcal hocalarımıza,İTKİB Başkanı Sn.Hikmet Tanrıverdi’ye,bizi çelenk ve tebrik yazısı yollayarak yalnız bırakmayan  Sn.Bahattin Durmuş’a,Kuru Kahveci Mehmet Efendi Standıyla üyelerimize kahve ikramında bulunmasını sağlayan üyelerimiz Sn.Özdemir Ayer ve Sn.Tüzün Akyol’a emeği geçen tüm dernek yöneticilerimize, derneğimiz çalışanları ve öğrencilerimize teşekkürlerimizle.

İSTANBUL YÜKSEK TİCARET VE MARMARA ÜNİVERSİTESİ İ.İ.B.F. MEZUNLARI DERNEĞİ 

ETKİNLİK FOGRAFLARIMIZ

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER