MARMARA ÜNİVERSİTESİNİN 134.YAŞI SULTANAHMET REKTÖRLÜK BİNASINDA KUTLANDI 16.01.2017 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa BİZDEN HABERLER MARMARA ÜNİVERSİTESİNİN 134.YAŞI SULTANAHMET REKTÖRLÜK BİNASINDA KUTLANDI 16.01.2017 19.01.2017 13:16
MARMARA ÜNİVERSİTESİNİN 134.YAŞI SULTANAHMET REKTÖRLÜK BİNASINDA KUTLANDI 16.01.2017

 MARMARA ÜNİVERSİTESİNİN 134.YAŞI  SULTANAHMET REKTÖRLÜK BİNASINDA KUTLANDI 16.01.2017

  Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük Binası Ord. Prof. Dr. Nihad Sayar Konferans Salonunda 16.01.2017 Pazartesi günü düzenlenen kutlama töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Marmara Üniversitesi Tanıtım Filminin gösterimi ile başlayan program, Şef Bülent Halvaşi’nin yönetimindeki “Kuruluşundan Günümüze Marmara Üniversitesi: Geçmişten Geleceğe Müzikle Yolculuk” müzik dinletisiyle devam etti.

Derneğimizi temsilen törende Genel Başkanımız Hikmet Kabuk,İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu,İstivak Başkanımız Sn.Nazım Topal,Önceki Dönem Genel Başkanımız Sn.Saffet Açıkgöz,Genel Başkan Yardımcımız Sn.Hasan Ayaydın törende hazır bulundu.

Derneğimiz adına Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk yaptığı konuşmada; 134 yıllık bir eğitim-öğretim çınarına benzettiği Marmara Üniversitesi için; “Farklı alanlarda yetiştirdiği ve bugün kendi alanlarında başarılı çalışmalarını sürdüren yüzbinleri bulan mezunları ile ülkemizin en büyük mezun ailesine sahip olma konusunda da ayrı bir gurur kaynağıdır. Anlatmaya, saymaya, tarif etmeye sığmayacak büyüklükte bir mirastır.” şeklinde konuştu. “Bugün 16 Ocak 1936 yılında kurulan, üniversitemizin çekirdeğini oluşturan mezunlar derneğimizin 81. kuruluş yıl dönümüdür. Derneğimiz, insan hayatında çok önemli bir duygu olan okuldaşlık duygusundan aldığı güç ile mezuniyet sonrası mezunlarımız arası iletişimi, iş birliğini ve dayanışmayı korumayı ve sürdürmeyi hedefleyen iktisadi konularda sorumluluk sahibi, toplumsal konularda duyarlı bir dernek olarak 81 yıldır aralıksız bir biçimde faaliyetlerini sürdürmektedir.” diyen Genel Başkanımız  konuşmasını; “Üniversitemizin kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, bugünün ülke olarak hep birlikte huzur ve refah içerisinde yaşayacağımız aydınlık bir gelecek için ışık olmasını tüm kalbimle temenni ediyorum.” sözleriyle sonlandırdı.

 

Marmara Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. M. Emin Arat ülkemizin bugünlere gelmesine emeği geçen sayısız bilim insanını, siyasetçiyi, bürokratı, sanatçıyı, sporcuyu, iş insanını ve topluma değer katan yüzbinleri yetiştiren büyük bir camia olarak nitelediği Marmara Üniversitesi’nde hayata geçirdikleri projeleri aktardı. 2016 sonu itibariyle Marmara Üniversitesi’nde toplam 572 bilimsel projenin yürütüldüğünü belirten Rektör Arat, bunların mali değerinin yaklaşık 15 milyon TL olduğunu söyledi.

“Toplumumuzun temel değerlerine saygı, toplumsal kesimlerle çok boyutlu işbirliği ve insan sevgisi temel önceliklerimizdir.” diyen Rektör Arat konuşmasını; yarınların üniversitemize, şehrimize, ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek sonlandırdı.

Tören, gelen telgrafların okunmasının ve anı plaketlerinin takdim edilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

 

Etiketler
Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER