MÜNAZARA TUR-REKTÖRLÜK KUPASI 21-24 MART 2014 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa OKULLARIMIZ ÖĞRENCİ KLÜPLERİ MÜNAZARA TUR-REKTÖRLÜK KUPASI 21-24 MART 2014 09.02.2014 22:35
MÜNAZARA TUR-REKTÖRLÜK KUPASI 21-24 MART 2014

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MÜNAZARA KULÜBÜ TARAFINDAN 21-24 MART  2014 TARİHLERiNDE REKTÖRLÜK KUPASI-MÜNAZARA TURNUVASI DÜZENLENECEK...

Marmara Münazara Kulübü Başkanı Bayram Kerem TURHAN tarafından yapılan açıklama ile yakın zamanda kulüp tarafından düzenlenecek “Rektörlük Kupası- Münazara Turnuvası” nın detayları duyuruldu.
Münazara oyununun spor ve akıl oyunları kapsamında diğer faaliyetler ile beraber rektörlük çapında gerçekleştirilen bir faaliyet haline getirildiğinin belirtildiği duyuruda ayrıca bu turnuvanın her sene gerçekleştirilerek bu etkinliğin Marmara’nın demokratik, tartışılabilir bir platformu olacağı ifade ediliyor.
Fakülte, MYO ya da yüksekokullarını temsil edilecek takımların öğrenci iletişim bilgileriyle birlikte sekreterlikler aracılığıyla 21 Şubat Cuma’ya kadar turnuvaya kayıt olmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca ikişer kişiden oluşacak olan takımlar için  öğrenci ve takım seçimi tamamen dekanlıklar ya da müdürlüklerin tercihine göre şekilleneceği belirtildi.

Üç gün sürecek münazara, 21 Mart Cuma günü Haydarpaşa Kampüsü’nde ‘’ Genel Münazara Eğitimi’’ ile başlayacak. Münazaraya katılacak kişilere eğitimler verilecek sonrasında ise ‘’Münazara Gösteri Maçı’’ düzenlenerek oyunun nasıl oynanacağı gösterilecek. Finale kalan her takıma finalist kupası ve şampiyon olan takıma şampiyonluk kupası takdim edilecektir. Ayrıca en iyi konuşmayı gerçekleştirene en iyi konuşmacı kupası verilecektir.

Turnuva, 22 Mart Cumartesi günü sabah 9.00 ile akşam 17.00 arası İktisat Fakültesi İbrahim Üzümcü Binası’nda başlayacak, final karşılaşması ise 24 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Münazarada kullanılacak sistem dünyada en çok rağbet gören ve üniversitelerarası turnuvalarda kullanılan ‘’İngiliz Parlamenter Sistem’’ olup münazaranın konusu ve yer alacağınız taraf 15 dakika öncesinden size bildirilecek. Her konuşmacıya bir kez söz verilir ve konuşma süresi maksimum 7 dakika 20 saniye sürecek ve  Münazara 4 takım ve 8 konuşmacıdan oluşacaktır.  Maçın sonucu tecrübeli münazaracılar olan jüri tarafından açıklanacaktır.

 

 

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER