MARMARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMINA KATILDIK 11.09.2017-15.09.2017 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ İSTANBUL ŞUBESİ İSTANBUL ŞUBESİ HABERLERİ MARMARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMINA KATILDIK 11.09.2017-15.09.2017 19.09.2017 11:38
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMINA KATILDIK 11.09.2017-15.09.2017

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMINA KATILDIK 11.09.2017-15.09.2017

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinin  Fakülteyi yeni kazanan öğrencilere Üniversiteyi ve bölümleri tanıtmak amaçlı düzenlediği beş günlük oryantasyon programına bizde derneğimiz ve etkinliklerimizi tanıtmak için katıldık stant açtık.

11.09.2017 tarihinde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Törenine Derneğimizi temsilen İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu ve yöneticilerimiz katıldı.

Törenden ilk olarak Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömert açılış konuşmasını yaptı yeni öğrencilerimize,hocalarımıza tüm idari personele yeni dönemde başarılar diledi.Ardında Nihad Sayar Vakfı Başkanı Sn.Prof.Dr.Cemal İbiş konuşma yaptı yaptığı konuşmada Nihad Sayar Vakfı ve faaliyetlerinden bahsederek yeni dönemde tüm öğrenci ve hocalara başarılar diledi.

Ardından derneğimizi temsilen İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu kürsüye çıktı yaptığı konuşmada;

Değerli öğrenciler değerli hocalarım sizleri  şahsım ve mezunlar derneği adına en içten saygılarımla selamlıyor, Okulumuzun yeni eğitim yılının başarılı geçmesi dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

Değerli öğrenciler siz ilk üniversite gününüzdesiniz fakat bizim için dört sene sonra mezun olacak ülkemizin önemli değerleri arasında yer alacak bireylersiniz.Derneğimiz siz değerli öğrencilerimize staj,burs,mesleki eğitim,kişisel gelişim eğitimleri gibi daha bir çok eğitimi ücretsiz olarak vermekte sizlerin tahsili için çalışmaktadır.Derneğimiz etkinliklerini sosyal medya web sitemiz ve afişlerimiz den takip edip katılmanız gelecek yaşamınızda,iş yaşamınızda size katkı verecektirDedi. Öğrencilerimizi dernek lokalimize davet edip lokalimiz öğrencilerimiz ve mezunlarımızın dır dedi.

İstanbul Şube Başkanımız son olarak İnşallah dört sene sonra mezuniyet töreninizde görüşmek üzere yeni eğitim öğretim yılınızın başarılı geçmesi dileklerimle diyerek kürsüden ayrıldı.

Ardından fakülteden hocalarımızın konuşmalarıyla toplu fotoğraf çekimiyle ilk günlü açılış töreni son buldu.

12.09.2017 Tarihinde yapılan tanıtım programında  İşletme Bölümü 1.öğretim öğrencilerine derneğimizi temsilen İstanbul Şube Yöneticisi Sn.Ayhan Bölükbaşı hitap etti.

Yaptığı konuşmada Üniversitemizin ülkemize çok önemli girişimciler iş adamları kazandırdığını belirterek çok büyük bir kurumun çok önemli fakültesini kazandınız üniversitemizden aldığınız eğitim ve kişisel gelişiminize verdiğimiz önemle gelecekte aydınlık yarınlar sizleri bekliyor dedi.

Ardından İşletme Fakültesi İ.Ö. öğrencilerine Derneğimizi ve Vakfımız İSTİVAK’ı temsilen İSTİVAK yönetim kurulu üyesi Bakırköy Belediye Başkan Yrd.Sn. Mustafa Harputluoğlu kürsüye çıktı,yaptığı konuşmada derneğimizin eğitimlerinden,vakfımızın burs olanaklarından bahsetti derneğimizin etkinliklerine ve eğitimlerine tüm öğrencilerimizi davet ederek yeni öğretim yılının başarılı geçmesi dilekleriyle kürsüden ayrıldı.

13.09.2017 Tarihinde yapılan İng.İşletme ve İşletme Yönetimi öğrencileri oryantasyon programında derneğimizi temsilen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sn.Prof.Dr.Gonca Telli Yamamoto kürsüye çıktı yaptığı konuşmada;

Yeni dönemin tüm öğrencilere ve hocalarımıza başarılı geçmesini diliyorum.Okulumuzun çok köklü bir eğitim kurumu olduğunu ülkemizin sanayide,ticarette  lokomotif şirketlerinin  kurucularının  bu sıralardan mezun olduğunu belirtti.Dernek lokalimizi tanıtan Sn.Prof.Dr.Gonca Telli Yamamoto ;Sonsöz olarak sizlere burada işletmecilik açısından önemsediğim bir mesaj vermek istiyorum. İş yaşamı günlük iletişim, bilgi ve para alışverişinden oluşan bir düzendir. Bu düzende en önemli şey ilişkilerinizde tesis ettiğiniz güvendir. Güvenmek ve güven duygusuyla hareket etmek çok önemlidir. İş yaşamı genelde hep yükselen trend göstermez inişli çıkışlı trendleri vardır. Bu yüzden güven duygunuzu pekiştirecek kendinize olan güveninizi doğru bir şekilde kullanabilecek şekilde yaşama hazırlık yapmanız gerekir. Eğer bunu sağlayabilirseniz size en beklemediğiniz zamanlarda dahi kapılar açılacaktır. Ama bunu sağlamak kolay değildir. Kendinizi sürekli geliştirme, iyileştirme daha etkin çalışma ortamları için çabalarla olur. Gerçekten de yaşamda başarı için aklımız, bilgimiz, çabamız, dürüstlüğümüz en büyük sermayemizdir.

Sözlerime hepinize başarılı bir eğitim sonucunda mezunlar derneğimizde buluşmak dileklerimle son vermek istiyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım. Dinlediğiniz için çok teşekkürler diyerek kürsüden ayrıldı.

14.09.2017 Tarihinde yapılan yapılan Almanca İşletme ve İşletme enformatigi oryantasyon programında derneğimizi temsilen İstanbul Şube Başkan Yardımcımız Sn.Semiha Sevimsoy katıldı.

Yaptığı konuşmada Derneğimizi tanıtarak derneğimizin  sosyal,kültürel ve eğitim faaliyetlerinden bahsetti üniversite yıllarının derslerle birlikte kişisel gelişiminiz için zaman ayırmanız gerekli diyen Sn.Semiha Sevimsoy Ülkemizin önde gelen iş adamları,yönetici,akademisyen,siyasetçilerin Üniversitemiz mezunu olduğunu belirtti.

15.09.2017 Tarihinde yapılan Öğrenci Kulüpleri Tanıtım programına derneğimizi temsilen İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu katıldı.Başkanımız stantları gezerek  öğrenci kulüp yöneticileri ve üyeleriyle tanıştı hatıra fotoğrafı çektirdi.

Derneğimiz oryantasyon programı süresince öğrencilere derneği tanıtmak için stant açtı çeşitli envanterler dağıttı. Oryantasyon programında bize ev sahipliği yapan başta İşletme Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömert yardımcıları Sn.Doç.Dr.Mert Erer,Sn.Doç.Dr.M.Volkan Türker’e ve tüm idari personele teşekkürlerimizle.

Etiketler
Benzer Haberler
18 OCAK 2020 YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 18 OCAK 2020 YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU

OKULUMUZUN 137. DERNEĞİMİZİN 84.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU TAKSİM SOFİTEL OTEL’DE DÜZENLENDİ. GECENİN SUNUMUNU [...]


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER