KAVRAM OKULLARI’NDAN % 25 ÖZEL İNDİRİM | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER KAVRAM OKULLARI’NDAN % 25 ÖZEL İNDİRİM 01.03.2016 12:15
KAVRAM OKULLARI’NDAN % 25 ÖZEL İNDİRİM

KAVRAM EĞİTİM KURUMLARI’NDAN MEZUNLARIMIZA ÖZEL İNDİRİM…!

Okulumuz mezunu ve derneğimiz üyesi İSTİVAK Vakfı eski başkanlarından Bahattin DURMUŞ’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü ;Kavram Eğitim Kurumları Marmara Üniversitesi,Marmara Üniversitesi İİBF,İşletme,İktisat Fakülteleri,İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu üyelerimize,üyelerimizin birinci derecede  yakınlarına ve çocuklarına , Kavram Eğitim Kurumlarına kayıtlarda % 25 indirim uygulayacaktır.

İLETİŞİM TEL: 0 850 450 74 74 (pbx)   E-Mail: kavram@kavram.com.tr   Web: www.kavram.com.tr

Kavram Eğitim Kurumlarının hizmet verdiği okullar ve alanları aşağıda belirtilmiştir.

Kavram Ana Okulları

Kavram İlkokulları

Kavram Ortaokulları

Kavram Temel Liseleri

Kavram Liseleri

Kavram Etüt Merkezleri

Kavram Özel Eğitim Kurumları

Kavram Yayınları

KAVRAM EĞİTİM KURUMLARI HAKKINDA …

250 nin üzerinde yayına sahip 40 yıllık tecrübesi ile kendi yayın evi (Kavram Yayınları) olan KAVRAM EĞİTİM KURUMLARI öğrencilerine eğitimde kusursuz kaynaklar sunmaktadır.

Kavram Eğitim Kurumları’nın “Kitlesel Başarısı”  “Türk Patent Enstitüsü” tarafından onaylanmıştır.

Kavram Eğitim Kurumları 1974’ten bu yana eğitim sektöründe edindiği 41 yıllık birikim ve deneyimiyle 1 milyon öğrenciyi başarıya ulaştırmıştır.

Kavram Temele Liselerinde İngilizce eğitimi özellikle 9. Ve 10. sınıflarda uluslar arası standartlarda verilmektedir. İngilizce sadece MEB müfredatında yer alan bir ders olmaktan çıkarılıp özel bir eğitim dalı olarak ele alınmaktadır. Öğrencinin 9.sınıfta haftada 6+3 saatlik dersle A1+A2 seviyesinde, 10. sınıfta haftada 6+2 saatlik dersle B1 seviyesinde, 11. sınıfta haftada 2+2 saatlik dersle B1 seviyesinde, 12. sınıfta haftada 2+2 saatlik dersle B1+ seviyesinde İngilizce eğitimi verilmektedir. 

Kavram Temel Liselerinde Öğrenciler Uluslararası kabul edilen sistemle eğitim alır, isteyen öğrenciler Amerikan EBUS ile öğrenimlerine Amerika’da da devam edebilir. 

Kavram Temel Liseleri sadece MEB kitaplarıyla sınırlı kalmayıp aynı zamanda Kavramın uzman eğitimi kadrosu tarafından hazırlanmış konu anlatımlı kitapları, soru bankaları, her dersten ayrı ayrı konu testleri vererek çeşitliliği sağlamaktadır.
Bu yayınlarda ortalama 20 bin soru yer almaktadır.

Kavram Temel Liselerinde üniversiteye hazırlık süreci uzman eğitim kadrosu, güçlü ve çeşitli yayın desteğiyle sağlanmaktadır.

Kavram Temel Lisesi öğrencileri de 4 yıl boyunca edindikleri sağlam eğitimle üniversite ve sosyal hayatta başarıya yürüyeceklerdir.

Kavram Temel Liselerinin sağladığı interaktif eğitim  olanağı sağlamaktadır.

 Kariyer planlamasıyla öğrencinin ilgi ve yeteneklerini belirlemeye yönelik faaliyetlerde bulunulur ve öğrenci kendisine uygun ders ve meslek seçimi yapabilmesi için desteklenir. Bu desteklemeye “Kariyer Günleri”yle katkıda bulunulur.  

Kavram Eğitim Kurumları öğrencinin yalnızca ders başarısına önem vermez sosyal alanda da kendilerini geliştirmelerine yönelik çalışmalar yapar. Bu çalışmalar arasında kulüp faaliyetleri de yer almaktadır. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre; Kültür ve Edebiyat,Tiyatro,Fotoğrafçılık,Sinema,Kütüphanecilik,Spor,Bilim ve Teknoloji  gibi alanlarda çalışmalar yapar.
Kavram Temel Liselerinde her öğrenciye bir sınıf danışmanının yanında bir de rehberlik ve psikolojik danışman atanır. Öğrenci bu iki danışman tarafından farklı konularda ayrı ayrı takip edilir.

Akademik başarı, yaşam başarısı için tek başına yeterli olmadığından öğrencilere iletişim becerilerini geliştirmelerine yönelik eğitimler verilir. İnsanlarla etkili iletişim kurmanın yolları, beden dili gibi konular uygulamalarla öğretilir. 

Öğretmenler öğrencinin sınıf içindeki durumu, derse olan ilgisi, dersteki başarısı gibi konularda öncelikle öğrenciyi takip eder ve onunla sürekli iletişim içerisinde olurlar.  Öğrencinin uyumu ve gelişimi konusunda velilerle işbirliği yapmak amacıyla “Genel Veli Görüşmeleri” nin dışında “e-okul” ve “K12” öğrenci takip sistemleriyle de veli-öğrenci-öğretmen arasındaki iletişim güçlendirilir. 

Başarılı öğrencilere kavram Eğitim Vakfı aracılığı ile % 100′ e varan başarı ve ihtiyaç bursu verilir.

 KAVRAM EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI  ÜYEMİZ BAHATTİN DURMUŞ HAKKINDA …

Kavram Eğitim Kurumları Kurucusu Bahatin DURMUŞ 1 Mayıs 1953 tarihinde doğdu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. 1974-1975 eğitim ve öğretim yılında, İstanbul-Eminönü-Laleli’de Kavram Dershaneleri’nin temellerini attı. 1974′ten bu güne, deneyim ve birikimiyle gençlerin davranışlarının olgunlaşmasına katkıda bulunan Kavram Dershaneleri, hedeflenen ulusal eğitim basarisini aşabilmek amacıyla seçkin öğretmenlerin ve rehberlik servislerinin, eğitimsel ve kültürel yayınların yoğun desteği sonucunda “KİTLESEL BAŞARIDA BİR NUMARA” olma başarısına ulaşmıştır. Gençlerin “bilimde çağdaş ve düşüncede özgür” yetişmelerini ilke edinen Kavram Dershaneleri, 1994 yılında başlanan, geleceğin bilim adamlarını teşvik amacıyla Lise öğrencilerine yönelik düzenlenen bilgi yarışmasını 20 yıldır ” KAVRAM OLİMPİYATLARI” adıyla başarıyla sürdürmektedir. 

Bahattin Durmuş, (TÖDER) Özel Öğretim Kurumları Birliği Kurucu Başkanı, İstanbul Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı, Yüksek Ticaretliler Haysiyet Divanı Üyesi, Dünya Engelliler Birliği Vakfı (DEV) Haysiyet Divanı Üyesi, KAI Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi. İş Adamları Konsey Başkanı, BJK Kongre Üyesi.

Yürütmüş olduğu faaliyetler içerisinde, Kavram Eğitim Kurumlarının Kuruculuğu (1974) halen Yönetim Kurulu Başkanı, Kavram Yayınları Kuruculuğu, KAI Vakfında her ay 900 civarında Üniversite öğrencisine burs verilmesi organizasyonu, Kavram Okullarında 300 öğrencinin burslu okutulması gibi.

 

 

 

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER