KADINLAR GÜNÜ ANMA 05.03.2016 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER KADINLAR GÜNÜ ANMA 05.03.2016 07.03.2016 01:50
KADINLAR GÜNÜ ANMA 05.03.2016

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ  ANMA ETKİNLİĞİMİZ  05.03.2016 TARİHİNDE    ” KADIN OLMAK” KONULU BİR PANEL İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anma programı kapsamında İstanbul Şubesi  “ KADIN  OLMAK” konulu bir panel düzenledi.Etkinlik Marmara Lokal’de 05 Mart 2016 tarihinde Marmara Lokal’de yapıldı.Panel’e konuk konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nuran Cömert,Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan GÜLLÜ , Türkiye kadın Hakları Derneği Genel Başkanı Marmara Hukuk mezunu Avukat Necmiye ÖZKUL katıldılar.

Etkinlik; sorumluluğunu ve organizasyonunu üstlenen İstanbul Şubesi Başkan Yardımcısı Nurper BOZOK’un sunumuyla açıldı.İstanbul Şube Başkanı Hayrettin Eryılmaz’ın açılış konuşmasının ardından sırayla,Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Gülay YILMAZ ve Genel Başkan Hikmet KABUK söz aldılar.

Sunum Öncesi Ünlü Gitarist Haluk Onat AKBULUT tarafından “Klasik Gitar Resitali verildi.Sanatçının tanıtımını Derneğimiz eğitmenlerinden Rıza BEYAZDUMAN yaptı.

Daha sonra Nurpek BOZOK ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Semiha SEVİMSOY  tarafından  konukların  özgeçmişleri okundu ve panele geçildi.Dekanımız Prof.Dr.Nuran CÖMERT “ Eğitimde Kadın ve Karar Mekanizmalarında kadının yeri” Sayın Canan GÜLLÜ “ Birey olmak,emek,özgürlük kadın,Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve ayırımcılık “ Avukat Necmiye ÖZKUL ise “ Hukuka Erişim ve Kadın hakları ” konularında oldukça geniş ve detaylı açıklamalarda bulundular.

Son bölümde ise Önceki dönem Milletvekillerinden Ayşe Jale AĞIRBAŞ,İSTİVAK Başkan Yardımcısı Nurdan SİRMAN,İSMMMO Başkan Yardımcısı Cemile KUZU kürsüye gelerek, günün anlam ve önemine yönelik katkı sağlayan açıklamalarda bulundular.

Konuşmalarda sonra panalistlerimize çiçeklerle beraber plaket takdim edildi ve tüm katılımcılara kokteyl ile beraber çeşitli yiyecek ikramlarında bulunuldu.

Bu önemli günde ,etkinliğimize yoğun ilgi göstererek salonu tamamen dolduran, Mezunlarımıza, Üyelerimize,Kadın Dernekleri üyelerine,öğrencilerimize,öğretim üyelerimize,Prof.Dr.Fikret ÖCAL hocamıza ve çekimleri gerçekleştiren İktisadi haber Ajansı sahibi Nusret SÜMER’e  teşekkür ederiz.

ETKİNLİKTEN KARELER…

 

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER