İSTANBUL ŞUBESİ GENEL KURULU 07.05.2016 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER İSTANBUL ŞUBESİ GENEL KURULU 07.05.2016 09.05.2016 22:56
İSTANBUL ŞUBESİ GENEL KURULU 07.05.2016

İSTANBUL ŞUBESİ 41. OLAĞAN KONGRESİNİ 07  MAYIS 2016 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ…

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi 41. Olağan Genel Kurulu 07 Mayıs 2016 Cumartesi günü Saat:13.00-17.00 arasında, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Konferans Salonu’nda önceden belirlenmiş gündem çerçevesinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul açılış konuşmasını İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Nurper Bozok yaptı.Divan Heyeti  Başkanlığına Geçmiş dönem Genel Başkanlarımızdan ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Sabri Tümer,üyeliklere ise Burhan Sayan,Deniz Selin Bozkurt ve Canan İskit seçildiler ve saygı duruşu yapıldı.

Kongrede; Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nurdan Cömert,TÜRMOB Genel sekreteri Yücel Akdemir,Marmara Üniversite’si Prof Nihat Sayar Vakfı Başkanı Prof.Dr. Cemal İbiş, Ankara Şubesi Başkanı Davut Özdemir, Genel Başkan Hikmet Kabuk, Geçmiş dönem MMMD Başkanı Ziya Disanlı,Geçmiş dönem Genel Başkanı Saffet Açıkgöz ve son olarak Hazine eski Bakanlarından Masum Türker  birer protokol konuşması yaptılar.

Protokol konuşmalarından sonra söz alan İstanbul Şube Başkanı Hayrettin Eryılmaz üyelere  geniş bir anlatımla Faaliyet Raporunu sundu.Başkan konuşmasında özetle ;

Üyelerini arkadaşlık, dostluk ve karşılıklı anlayış bağları ile birleştirmek; sevgi ve saygıya dayanan sosyal ilişkileri geliştirerek üyeler arası yardımlaşma ve dayanışmayı öngören girişim ve çalışmalar yapmak; üyelerin uygar, kültürel, sosyal ve moral kalkınmasına etkin katkılarda bulunmak,,üyelerimizin  sosyal ve kültürel alanda daha aktif ve katılımcı olmasını sağlamak için her türlü eğitim, kültür ve sanat etkinliği düzenlemek, bu yönde  ve katkı sağlayacak projeler geliştirmek ve bu projelerin uygulanmasına her türlü desteği sağlamak üzere planlamalar yaptıklarını ve uyguladıklarını ifade etti.

Toplumsal birlikteliği ve aidiyet duygusunun diri tutulmasında Sosyal tesislerin katkısının tartışılmayacak derecede önemli olduğunu anlatan Eryılmaz, Lokalimiz sayesinde ,mezun yemekleri, eğitimler, konferanslar, toplantılar, paneller,kültür ve sanat etkinlikleri ile birlikte olmayı,bir olmayı canlı tuttuk dedi.

İnterneti ve sosyal medyayı kullanduklarını,facebook sayfa ve grupları,Twitter ve You tube gibi sosyal medya araçlarını etkin bir şekilde yönettiklerini,bu sayede geniş bir takipçi kitlesine ulaştıklarını,üyeler arası iletişimi güçlendirdiklerini ifade etti.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü,ve okullarımız İşletme,İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlıkları ile uyumlu,seviyeli ,karşılıklı anlayış ve güvene dayalı işbirliği geliştirdiklerini, Öğrenci kulüpleri ve öğrenci konseyleri ile ortak projeler ürettiklerini,onların hayata hazırlanmalarını sağlamak üzere kişisel eğitim seminerleri düzenlediklerini ve öğrencilerin gerçekleştirdiği tüm etkinliklere destek verdiklerini söyledi.

Başkan Hayrettin Eryılmaz ,40.Dönem Genel Kurulu ile göreve gelen Yönetim Kurulumuz iki yıl süren 2014-2016 çalışma dönemini Camiamıza yakışır bir yönetim anlayışıyla ve etkinliklerle ve yeniliklerle tamamlamıştır diyerek,Görevi süresince kurullarda görev alan arkadaşlarına,üyelerimize,Komisyonlarda görev alan arkadaşlarımıza,Üniversitemiz rektörüne,dekanlarımıza,öğrencilerimize,çalışanlarmıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür etti.

Muhasip Özkan Erserim Bilanço ve Gelir tablosu raporları ile bütçeyi, Şükrü Yılmaz ise Denetleme Kurulu raporunu  sundular. Kongrede İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Erat Yaşamevi projesi çalışmaları hakkında üyelere bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra raporlar üzerine görüşmelere geçildi.Bu bölümde Sadettin Karabulut,M.Necip Özer,Lütfi Ersoy,Bahri olgun,Geçmiş dönem başkanlarımızdan Tahsin Usta ve Saygun Gürpınar ile Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof.Dr.Ahmet Yılmaz söz alarak faaliyetlerimiz hakkında görüşlerini ifade ettiler.

Divan Başkanı Sabri Tümer de 40.dönem kurullarına yaptıkları başarılı çalışmalar dolayısıyla teşekkür ettikten sonra,Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası ve bütçenin kabulu maddelerini oylamaya sundu ve tamamı oybirliği ile Genel kuruldan geçti.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi Mezunları İİBF mezunları Derneği İstanbul Şubesinin 41. Olağan Genel Kurulu’nda  Bülent Doğu’nun başkanlığındaki liste’nin ve genel merkez kongre delegelerinin seçimi yapıldı.

Genel kurulumuz camiamıza yakışır bir olgunlukla tamamlandı.Yeni seçilen arkadaşlarımza başarılar dileriz.

GENEL KURULDAN GÖRÜNTÜLER

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER