İŞLETME ve SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTELERİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 22.06.2017 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ GENEL MERKEZ GENEL MERKEZ HABERLERİ İŞLETME ve SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTELERİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 22.06.2017 23.06.2017 17:21
İŞLETME ve SİYASAL BİLGİLER  FAKÜLTELERİ  MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 22.06.2017

İŞLETME ve SİYASAL BİLGİLER  FAKÜLTELERİ  MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 22.06.2017

22.06.2017 Perşembe  günü Marmara Üniversitesi İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri mezuniyet törenine katıldık,Üniversitemizin Anadolu Hisarı Yerleşkesinde yapılan mezuniyet töreninde Dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk,Dernek İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu ve Yardımcısı Sn.Semiha Sevimsoy, Vakfımız İSTİVAK’ı temsilen Mütevelli Heyet Başkan Yrd.Sn.Saffet Açıkgöz ve dernek yöneticilerimiz törende hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende,yeni mezunlarımızın geçiş töreni,hocalarımızın geçiş töreni,fakültelerde dereceye giren mezunlarımızın konuşmaları ardından   İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinde  dereceye giren yeni mezunlarımıza Dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk derneğimiz adına çeşitli hediyeler verdi.

Protokol konuşmalarında kürsüye dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk Çıktı Yaptığı konuşmada;

Sayın Rektörüm, Sayın Dekanlarım,  Değerli öğretim üyeleri, Sayın Mezun Dernekleri Federasyonu Başkanım, Değerli Mezunlar, Değerli Veliler, Değerli Konuklar

Hepinizi şahsım ve mezunlar derneği adına en içten saygılarımla selamlıyorum. Bugün 1883 yılında kurulan okulumuzun 2016-2017 eğitim dönemi Mezuniyet törenini yapıyoruz. Tam 130 yıldır her bir mezunumuz okulumuzun kuruluş amacına uygun olarak ülkemizin ekonomisine ve iş dünyasına yön vermeye, katkı sağlamaya, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya çalıştı ve çalışmaya devam ediyor.  Bu amaçla çalışma ve ülkemiz için değer yaratma sırası bugün itibariyle sizlerede geldi.  Marmara Üniversitesi işletme ve siyasal bilgiler fakültesi Büyük Mezun ailesine hepiniz hoş geldiniz.

Değerli Veliler,

Sizlerin bu akşamki duyguları herkesinkinden çok farklı. Çocuklarınızın türkiyenin en iyi şehrinde en iyi üniversitesinde en iyi işletme ve siyasal bilgiler fakültesinden  mezun oluşunu izlemek üzere buradasınız. Sizler Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz, evlatlarınız yaşam mücadelesinin içine, biz mezunların arasına katılma vakti geldi. Artık kaygılanmanıza gerek yok. Çünkü zaman endişe duyma zamanı değil, rengârenk meyvelerinizin oluşturduğu ahengi keyifle izleme zamanıdır. Emin olunuz onlar, alın terlerini, yaratıcı düşüncelerini, bilgilerini, dünyayı kavrama, geleceği öngörme yeteneklerini birleştirerek hak ettikleri mutluluğu, başarıyı yakalayacaklardır. Toplumsal sorumluluk bilinçleri ile ülkemize faydalı hizmetler yapacaklarına emin olunuz.

Değerli Yeni Mezunlarımız,

Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Hayatınızda bir kapı kapanırken, bu diploma size yeni bir kapı aralayacak ve eğitimde ya da başka bir yerde yeni bir yolculuğa başlayacaksınız. Değerli okuldaşlarım, hiç endişe etmeyiniz! Marmara Üniversitesi işletme ve siyasal bilgiler fakültesi mezunu olmanın ayrıcalığını ömür boyu yaşayacaksınız. Aldığınız yüksek kalitedeki eğitim sizleri iş dünyasında çok iyi konumlara taşıyacaktır. Tıpkı sizden önceki on binlerce mezunumuz gibi sizlerde okulumuzun sizlere kattıklarıyla kariyer yolunda yükseleceksiniz.

Bugün itibariyle mezun ailemizin yeni üyelerisiniz, hayatınızda yeni bir dönem başlıyor. Hayatınızın bu döneminde okulunuz ve dönem arkadaşlarınızla bağlarınızı kopartmamak, sizden önceki dönemde mezun olan tecrübeli ve başarılı mezunlarımızla tanışmak, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, sizden sonra mezun olacaklarla da aynı şekilde iletişim ve işbirliği içerisinde olabilmek adına sizleri 81 yıldır bu amaçla aralıksız faaliyet gösteren mezunlar derneğimize davet ediyorum.

Derneğimiz özellikle ve öncelikle sizlere iş arama ve iş bulma süreçlerinde destek olmak amacıyla geliştirilen istihdam projesi olmak üzere, sosyal ve kültürel ve kişisel gelişim alanlarında projeler sunmaktadır. Bu projelerden yararlanmak, bu projelerin bir parçası olmak mezun ailemizin üyelerine katkı sağlayacak yeni projeler üretmek üzere sizleri derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Gerekli bilgilendirmeleri stadyum girişindeki dernek standımızdan edinebilirsiniz.

Sözlerime ulu önder Atatürk’ün hepinizin çok iyi bildiği “Bütün ümidim gençliktedir.” Sözünü bir kez daha hatırlatarak son vermek istiyorum. Değerli mezunlarımız, ailemizin yeni üyeleri, geleceğimizin teminatı gençlerimiz “Bütün Ümidimiz Sizlersiniz…”

Hepinizi en içten saygılarımla selamlıyor, başarılar diliyorum, diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel Başkanımıza katkılarından dolayı Rektör Yardımcımız ve Siyasal Bil.Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Recep Bozlağan Hocamız teşekkür plaketi sundu.

Ardından İşletme Fakültesi dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömert ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Recep Bozlağan kürsüye çıktı yaptıkları konuşmalarda Marmara Üniversitesinin mezunu olmanın haklı gururunu yaşayan  siz yeni mezunlarımız Marmara Mezunu olmanın avantajını iş hayatlarında  ve sosyal yaşamlarında göreceklerini vurguladılar.

Son olarak kürsüye Rektörümüz Sn.Prof.Dr.M.Emin Arat çıktı yaptığı konuşmada,çiçeği burnunda mezunlarımızı kutlar hayat boyu başarılarının devamını dilerim dedi.Mezunlarımızın ailelerine seslenen Rektörümüz bu zorlu eğitim hayatında evlatlarını bu günlere getiren aileleri tebrik ederek herkesin yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı.

Mezuniyet töreni İşletme Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Nuran Cömet’in mezuniyet ant’ını yeni mezunlarımıza okutmasıyla son buldu.

Tören sonunda derneğimiz yeni mezunlarımıza tören sonunda çeşitli hediyeler dağıttı.

Etiketler
Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER