İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI’NDA DOÇ.DR. ÜMİT KOCASAKAL KOCASAKAL’I KONUK ETTİK 07.12.2016 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa BİZDEN HABERLER İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI’NDA DOÇ.DR. ÜMİT KOCASAKAL KOCASAKAL’I KONUK ETTİK 07.12.2016 09.12.2016 15:07
İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI’NDA DOÇ.DR. ÜMİT KOCASAKAL KOCASAKAL’I KONUK ETTİK 07.12.2016

 

İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI’NDA DOÇ.DR. ÜMİT KOCASAKAL KOCASAKAL’I KONUK ETTİK

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneği İstanbul Şubesi tarafından İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik İstanbul Barosu önceki dönem başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ümit Kocasakal’ın söyleşisi ile gerçekleştirildi.

Dernek Genel Başkanımız Hikmet Kabuk  ve İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semiha Sevimsoy’un açılış konuşmalarının ardından söyleşisine başlayan Ümit Kocasakal, Osmanlı’dan bugüne Türkiye’nin siyasi ve ekonomik görünümüne ışık tutacak açıklamalarda bulundu.

Marmara Lokal’de Dernek mezunuları ile katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği söyleşisinde Kocasakal,bugün son derece zorlu bir dönemden geöçen ülkemizin, zihinsel bir işgal altında olduğunu ifade ederek, Türkiye üzerinde oynanan oyunların ise 100 sene öncesine dayandığına dikkat çekti.Yaşanan ekonomik ve siyasi sorunların yurttaş olma bilinciyle birlik ve bütünlük içinde çözüme kavuşturulabileceğini ve Türkiye’nin etnisiteden uzak, laik, cumhuriyetçi  ve demokrasi çizgiden ayrılmamasının gerektiğinin altını çizdi.

İlgi ve dikkatle izlenen 2, 5 saat süren konuşmasının ardından Kocasakal, dernek ve mezunları ve katılımcıların sorularını yanıtladı ve Türkiye gündemine yönelik konularda görüş ve düşüncelerini paylaştı.

 

ETKİNLİK İLE İLGİLİ GÖRSELLER AŞAĞIDADIR.

 

Etiketler
Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER