İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 16.06.2017 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa BİZDEN HABERLER İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 16.06.2017 20.06.2017 15:36
İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 16.06.2017

İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK 16.06.2017

16.06.2017 Cuma günü Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğrencilerinin mezuniyet  heyecanını paylaştık,Üniversitemizin Anadolu Hisarı Yerleşkesinde yapılan mezuniyet töreninde Dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk,Dernek İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu ve Yardımcısı Sn.Semiha Sevimsoy,Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Fed.Başkanı Sn.Sabri Tümer ve Vakfımız İSTİVAK’ı temsilen Mütevelli Heyet Başkan Yrd.Sn.Saffet Açıkgöz ve dernek yöneticilerimiz törende hazır bulundu.

İktisat Fakültesinde dereceye giren yeni mezunlarımıza Dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk,Dernek İstanbul Şube Başkanımız Sn.Bülent Doğu ve Yardımcısı Sn.Semiha Sevimsoy,Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Fed.Başkanı Sn.Sabri Tümer ve Vakfımız İSTİVAK  Mütevelli Heyet Başkan Yrd.Sn.Saffet Açıkgöz derneğimiz adına çeşitli hediyeler verdi.

İlk olarak kürsüye dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk Çıktı Yaptığı konuşmada;

 

Sayın Rektörüm, Sayın Dekanlarım, Değerli öğretim üyeleri, Değerli Mezunlar, Değerli Veliler, Değerli Konuklar

Hepinizi şahsım ve mezunlar derneği adına en içten saygılarımla selamlıyorum. Bu gün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. Dört yıldır emek verdiğiniz Marmara üniversitesi iktisat fakültesi eğitim yolculuğunuz bitiyor, az sonra keplerinizi atacaksınız 2016–2017 mezunlarımız aramıza hoş geldiniz.

Okulumuzun kökleri, 1883 yılında kurulan Yüksek Ticaret Okuluna dayanıyor. Okulumuz ticaret, sanayi, kamu yönetimi, hariciye alanında donanımlı kişiler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. İlk günden bu yana, mezunlarımız, ülkemizin sanayi, ticaret, kamu yönetimi, vergi, muhasebe, denetim alanlarında önemli görevler üstlenmişlerdir. Değişik isimlerle eğitim çalışmalarını sürdüren okulumuz 2012 yılından itibaren Marmara üniversitesi işletme, iktisat ve siyasal bilgiler fakültesi olarak hizmet veriyor.

Derneğimiz, öğretim üyeleri, mezunları ve öğrencileri ile bir bütün olarak 81 yıldır aralıksız çalışmalarını sürdürmektedir. Mezunlar Derneğimiz, mensuplarımıza, çağın gelişmelerini yakalamalarına, sürekli eğitim olanakları yaratma ve sosyalleşme açısından önemli olanaklar sunmaktadır. Derneğimizin olanaklarından ve ortamlarından mutlaka yararlanınız. Bir üniversitenin başarısında birçok etkenin yanında mezunlarının kendi arasında ve okulu ile olan bağlarının çok önemli olduğunu biliyoruz.

Değerli Veliler,

Sizlerin bu akşamki duyguları herkesinkinden çok farklı. Çocuklarınızın türkiyenin en iyi şehrinde en iyi üniversitesinde en iyi iktisat fakültesinden  Marmara üniversitesinden mezun oluşunu izlemek üzere buradasınız. Sizler Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz, evlatlarınız yaşam mücadelesinin içine, biz mezunların arasına katılma vakti geldi. Artık kaygılanmanıza gerek yok .Çünkü zaman endişe duyma zamanı değil rengârenk meyvelerinizin oluşturduğu ahengi keyifle izleme zamanıdır. Emin olunuz onlar , alın terlerini, yaratıcı düşüncelerini, bilgilerini, dünyayı kavrama, geleceği öngörme yeteneklerini  birleştirerek hak ettikleri mutluluğu, başarıyı yakalayacaklardır. Toplumsal sorumluluk bilinçleri ile ülkemize faydalı hizmetler yapacaklarına emin olunuz.

 

Değerli Yeni Mezunlarımız,

Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Hayatınızda bir kapı kapanırken ,bu diploma size yeni bir kapı aralayacak ve eğitimde ya da başka bir yerde yeni bir yolculuğa başlayacaksınız. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Hocalarınız sizi ülkemiz koşullarına göre oldukça çok iyi olanaklar içinde, doğru bilgilerle donattı. Kendi alanında 134 yıllık birikime sahip Türkiyenin en iyi iktisat fakültesinde eğitim aldınız. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek, karşılıklı bir şeyler öğrenerek sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak kendiniz için, yakınlarınız için, ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz. Kontrollü, kararlı, sabırlı ve sebatlı gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inanıyorum.

 

Değerli mezunlar,

Dünyanın hangi köşesinde hangi işi yapıyorsanız yapın, hangi akademik çalışmaların içinde bulunursanız bulunun   ancak Marmara  üniversitesinden mezun olmanın haklı gururunu ve yüksek sorumluluğunu taşımanız dileklerimle, Güzel ülkemizin güzel yarınlarını gerçekleştirecek genç mezunlarımıza aramıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Hepinizi en içten saygılarımla selamlıyor, başarılar diliyorum dedi.

Ardından Kürsüye Marmara Üniversitesi Rektörü Sn.Prof.Dr.M.Emin Arat Çıktı yaptığı konuşmada özet olarak yeni mezunlarımızı kutladı ve başarılarının devamını diliyorum dedi.Bugün en büyük başarı yeni mezunlarımızı okutan ve bu günlere getiren ailelerindir tüm öğrenci ailelerini yürekten tebrik ediyorum ve yaklaşan Ramazan bayramınızı canı gönülden kutluyorum dedi.

Daha Sonra Kürsüye İktisat Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Şahamet Bülbül çıktı yaptığı konuşmada tüm mezunlarımızı kutluyorum bu gururlu bir başarıdır tüm yeni mezunlarımızı ve  ailelerini kutlarım,yarınlarınızın aldığınız eğitimle  dahada parlak olacağına inancım sonsuzdur dedi.Dekanımız Sn.Prof.Dr.Şahamat Bülbül yeni mezunlarımıza mezuniyet andını okutarak tören yeni mezunlarımızın kep atmalarıyla son buldu.

Tören sonunda yeni mezunlarımıza derneğimizi tanıtan çeşitli envanterler dağıtarak dernek tanıtımımızı yaptık.

Etiketler
Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER