İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZ.TÖRENİ 12.06.2015 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZ.TÖRENİ 12.06.2015 12.06.2015 22:59
İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZ.TÖRENİ 12.06.2015

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ ANADOLUHİSARI STADYUMUNDA 12.06.2015 CUMA GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi 2014-2015 Eğitim öğretim dönemi Mezuniyet töreni 12 Haziran 2015 cuma günü Anadoluhisarı Stadyumunda yapıldı.Yeni Mezunların aileleri oldukça heyecanlı ve mutlu bir gün geçirdiler.

Törende ilk konuşmayı öğrenciler adına Fakülte temsilcisi Bayram Kerem TURHAN yaptı.Derneğimiz adına ise Genel Merkez Genel Sekreteri Bülent DOĞU yeni mezunlara hitap ederek derneğimizi tanıtan bir konuşma yaptı,genç mezunları üye olmaya davet etti ve başarılar diledi.

Daha sonra söz alan İktisat Fakültesi Dakanı  Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL Fakültemiz bünyesinde; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İktisat, İngilizce İktisat ve Maliye olmak üzere 5 ayrı bölümde 9 ayrı programda 2 ayrı dilde; Türkçe ve İngilizce eğitim yapılmaktadır. Bu imkanlar değişik iş kollarında çalışan mezunlarımızın özellikle çok uluslu firmalar tarafından tercihini arttırmakta, toplumda üniversitemizi ve fakültemizi en iyi şekilde tanıtmaktadır dedi.Dekanımız,yaklaşık 5400 lisans öğrencisi ve 1000 civarında lisansüstü ve doktora programları öğrencisi olduğunu diğer üniversitelere de öğretim üyesi desteği verdiklerini ifade etti.Bu öğrencileri yetiştiren,bilimsel çalışmalarıyla ulusal ve uluslarası yayın yapan öğretim üyelerine de teşekkür eden Sayın,Şehamet BÜLBÜL ,yeni mezunlara aklın ve bilimin yolundan gitmelerini,ailelerine faydalı olmalarını,ülkemize hizmet etmelerini tavsiye etti.

Dekanımız konuşmasını;Rektörümüze,Mezunlar Derneğine ,Nihad Sayar Vakfına,töreni organize eden Dekan yardımcıları Doç.Dr.Sibel Gök,yrd.Doç.Dr.selin özdemir’e ve birçok fedakarlık yaparak çocuklarını okutan ailelerine teşekkür ederek tamamladı.Mezun olan öğrecilere ise ” Şansınız bol,bahtınız açık,yolunuz aydınlık olsun dileyerek siz hep Marmaralı kalacaksınız dedi.

Son olarak Marmara üniversitesi rektörü Sayın Prof.Dr.M.Emin Arat küsüye gelerek öğrencilere,4 yılı tamamlayarak mezun oldunuz.Yoğun ve keskin bir rekabetin içine girerek başarılı olma mücadelesi vereceksiniz.132 yıllık bir çınar olan Marmara’nın eğitimi bu yarışta sizleri hep bir adım önde tutacaktır dedi.Gerek özel sektörde gerekse kamuda çok önemli görevlere geleceğinize ve başarılı olacağınıza gönülden inanıyorum diyerek sözlerine devam etti.

Yeni çağın gereklerine uygun eğitim verdikleri için Öğretim üyelerine teşekkür eden Rektörümüz,çocuklara eğitim süresince maddi manevi hertürlü desteği verdikleri için velileri de kutladı ve genç mezunlara başarı dileyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmalardan sonra sanatçı Serkan SOYAK ve grubu sahneye çıkarak,söyledikleri şarkılar ile tüm konukları coşturdular.

Törenin son bölümünde, 9 ayrı programda okulu birincilikle tamamlayan öğrencilere Dekanımız ve öğretim üyeleri tarafından plaket takdimleri yapıldı.

Derneğimiz tarafından bölüm birincileri için hazırlanan çeşitli armağanları ise İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ öğrencilere  takdim etti.Ayrıca Nihad Sayar Vakfı da böüm birincilerine hediyeler verdi.

Bu yıl rektörlük kupasında başarılı olan İktisat fakültesi spor kulüplerine de plaket takdimi yapıldı.

İktisat Fakültesi’ne katkılarından dolayı Dekanımız Prof.Dr.Şahamet BÜLBÜL tarafından derneğimize bir plaket verildi.Plaketi İstanbul Şube başkanı Hayrettin ERYILMAZ teslim aldı.

Program Dekanımızın yeni öğrencilere yaptırdığı İktisatçı Yemninin ardından Kepler atılarak tamamlandı.

Ayrılmadan önce yeni mezunlarımızıın tamamına Derneğimiz tarafından geri dönüşümlü kağıt poşetler içerinde;dernek ve Lokal tanıtım broşürü,üyelik formu,kalem,bloknot ve anahtarlık gibi hediyeler verildi.

Oldukça görkemli geçen İktisat Fakültesi Mezuniyet Töreninde ; Öğretim üyeleri,Marmara Üniversitesi Genel sekreteri Doç.Dr.Mehmet Ersoy,Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep BOZLAĞAN,Rektör yardımcıları Prof.Dr.Erol ÖZVAR, Prof. Dr. Arif Nihat GÜLLÜOĞLU,Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdür yardımcısıDoç.Dr.Mahmut TEKÇE,Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Suat OKTAR,MÜSEM Müdürü Prof.Dr.Ahmet YILMAZ ve Derneğimiz Yönetim Kurulu üyelerinden Ayşe Müge GERDAN da da hazır bulundu.

MEZUNİYET TÖRENİ RESİMLERİ

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER