DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 05.03.2016 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 05.03.2016 22.02.2016 13:47
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 05.03.2016

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ  ETKİNLİĞİMİZ  05.03.2016 TARİHİNDE    ” KADIN OLMAK” KONULU BİR PANEL İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlama programı kapsamında İstanbul Şubesi  “ KADIN  OLMAK” konulu bir panel düzenliyor.Etkinlik Marmara Lokal’de 05 Mart 2016 tarihinde Saat 14.00 de başlayacak ve Panel sonrası katılımcılarımıza kokteyl verilecektir.Panel’e konuk konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nuran Cömert,Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan GÜLLÜ , Türkiye kadın Hakları Derneği Genel Başkanı Marmara Hukuk mezunu Avukat Necmiye ÖZKUL katılacaklardır. Konuklarımızın başkanı olduğu Kadın dernekleri de etkinliğimize destek vereceklerdir.

Sunum Öncesi Ünlü Gitarist Haluk Onat AKBULUT tarafından “Klasik Gitar Resitali verilecektir. 

Mezunlarımızı,Üyelerimizi, Kadın Dernekleri üyelerini,öğrencilerimizi,öğretim üyelerimizi  kadın erkek ayırmaksızın bu etkinliğimize davet ediyoruz.

KONU ALT BAŞLIKLARI

Karar Mekanizmaları 

Eğitim’de kadın

Birey Olmak

Emek,Özgürlük ve kadın

İstihdam

Şiddet ile Mücadele

Hukuka Erişim

Kadın olmak şu sıralar dünyanın her noktasında sıkıntılı..Mültecilere bakınca savaşın yükünü kadınlar ,ülkemize bakınca soğuk savaşın ve barışın yükünü kadınlar çekiyor. Kadın cinayetleri,gelenekler, muhafazakarlaşma  hepsi kadını hedef almış dolayısıyla adı dünya emekçi kadınlar günü olsa da aslında ezilen yok olan ve tüketilen tüm kadınlarımız.


KATILIMCILARIMIZIN ÖZGEÇMİŞLERİ

PROF.DR.NURAN CÖMERT

(Marmara Üniversitesi  İşletme Fakültesi Dekanı)

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora yaptı. 1987 yılında Bath Üniversitesi’nde 1 yıl süreyle araştırmacı olarak bulundu. 1996 yılında doçent, 2002′de profesör unvanı aldı.

Repo ve Ters Repo İşlemleri Muhasebesi, Esaslar ve Uygulama, Büyük Mağazalarda Stok Muhasebesi, Barkod Destekli Sürekli Envanter Yöntemi, Genel Muhasebe gibi kitapları olan Prof. Dr.Nuran Cömert’in çeşitli mesleki ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor.

Halen Marmara Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında Finansal Muhasebe, Sermaye Piyasası Denetim Uygulamaları, İç Denetim, UFRS, Aracı Kurumların Muhasebe Sistemleri ve Organizasyonu gibi dersler veren Cömert, Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı başkan yardımcılığı ve Muhasebe Bilim Dünyası Dergisi’nin editörlüğü dışında çeşitli mesleki dergilerde bilim kurulu üyeliği ve akademik danışmanlık vermeye devam ediyor.

MESLEKİ ÜYELİKLERİ

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası (İstanbul YMMO)

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE)

TİDE Danışma Kurulu ve Akademik Kurulu

USİUD

Uluslararası Transparency Derneği Türkiye Chapterı

ACFE

CANAN GÜLLÜ 

Ekonomi eğitimi gördü işletme üzerine yüksek lisansa devam ediyor.
Bir süre kamuda çalıştı  Yatırım danışmanlığı yaptı. Uzun süre  Azerbaycan da sivil toplum danışmanlığı yaptı  27 yıldır  Kadın konularında Sivil toplum örgütlülüğünde  çalışmakta. Halen 1976 Yılında kurulmuş olan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonunun başkanlığı görevini yürütmektedir.Başkanlığındaki Federasyon 16 ülke ve 7 bölgede üye derneklerin şubeleri ve Federasyon temsilcileri kanalıyla çalışmalarını gönüllülerle yürütmekte. Kadınların yerelde  karar mekanizmalarında yer alması için  KKTC Azerbaycan Kanada Almanya  ve Ülkemizde seminerler düzenledi. Toplumsal cinsiyet eşitliği konularında algı değişimi için  Ülke “Değişim Yarat” adlı kampanyanın yürütülmesine katkı koydu.

Ensest konusunda 56 ilde saha çalışması yürüttü. Türkiye Ensest Atlası adlı bu  çalışma sayesinde ülkede konuşulan bir söylem gelişti. 

Türkiye ‘yi 4 kez dolaştı   81 il bazında ve 600 ilçede  alan sorunlarına yakından tanıklık etti.

2013 Yılında Çözüm sürecinde bölgenin durumu  hakkında  Doğu ve Güneydoğu da 36 ilde çalışmalar yaptı.

Kadınlara erkek şiddeti konusunda uzun yıllardır yasal süreç çalışmalarında bulundu. Halen Federasyonun uhdesinde bulunan Türkiye’nin ilk acil yardım hattının çalışması çabaları devam etmekte.

Osmanlıdan Cumhuriyete karikatürlerde kadın kitabının yayına hazırlanmasına katkı koydu.

Atatürk üstün kadın hizmet ödülü sahibi. 

Av.NECMİYE ÖZKUL         

Aydın Doğumludur.Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunudur.Halen İstanbul’da serbest avukatlık yapmaktadır.Çocuk hakları, insan hakları konularında sertifika sahibidir ve kadın haklarını koruma derneği genel Başkanlığı Görevini yürütmektedir. Aile hukuku, tüketici hukuku ile şirket hukuku alanında yoğunlukla çalışmaktadır.

Bir sosyal sorumluluk projesi olan ve şiddet mağduru kadınların topluma kazandırılması için Harran’da hayata geçirilen Ekolojik Kadın Köyü Projesi’nde  danışman olarak yer almaktadır.

 GİTARİST HALUK ONAT AKBULUT

1979 Yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine beş yaşında Prof. İlhan Baran ve Prof. Sabahattin Kalender ile başladı.
Ortaokulda Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Gitar Bölümü’nde Polonyalı gitarist Ireneusz Strachocki ve Kağan Korad ile çalıştı.
Eğitimine Almanya’da devam etti. Orada çeşitli şehirlerde usta gitaristlerle çalıştı. 1998 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın birçok enstrüman için açmış olduğu “Genç Yetenekler “ yarışmasında, gitar dalında birinci oldu. 1999’da Classical Guitar Artist yarışmasında ikincilik ödülünü kazandı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Bekir Küçükay’ın sınıfına girdi. Yüksek Lisans’ını Haliç Üniversitesi Konservatuvarında Prof. Mutlu Torun ile “Ricardo Moyano ve Carlo Domeniconi’nin eserlerindeki Türk Müziği yaklaşımları” üzerine yaptı.

Dale Khavanagh,Thomas Müller Pering, HubertKappel, Alfonso Moreno, Tilman Hoppstock, JorgeCaballero, Anielo Desidero, Tadashi Sasaki, Manuel Baruecco, Pepe Romero ,Alirio Diaz ve David Russell ile workshop çalışmalarına katıldı.

2000 yılında Çukurova Senfoni Orkestrası ile konser verdi. Daha sonra Bilkent Üniversitesi, ODTÜ, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Konser Salonlarında, Atatürk Kültür Merkezi (İstanbul ve Eskişehir), Fransız Kültür Merkezi (Ankara ve İstanbul) ve Akbank Sanat Konser Salonlarında, Almanya’da Domme Katedrali’nde çeşitli solo resitaller verdi ve birçok televizyon programına katıldı. 2015 yılında, Semiha Berksoy Opera Vakfının düzenlediği “Semiha Berksoy Opera Vakfı Haluk Onat Akbulut Klasik Gitar Resitali” konserini verdi.
Hâlâ konser çalışmalarına devam etmekte, “Gitar’ın Klasik Müzikteki Yeri ve Önemi” ile ilgili farkındalık eğitimi misyonunu yürütmekte ve workshop çalışmaları ve seminerlerine devam etmektedir.

 

 

 

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER