DERNEĞİMİZ ESKİ GENEL BAŞKANI SAFFET AÇIKGÖZ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa DEĞERLERİMİZ DERNEĞİMİZ ESKİ GENEL BAŞKANI SAFFET AÇIKGÖZ 10.12.2015 10:45
DERNEĞİMİZ ESKİ GENEL BAŞKANI SAFFET AÇIKGÖZ

DERNEĞİMİZ ESKİ GENEL BAŞKANI SAFFET AÇIKGÖZ İLE  BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK. 

Bu yazımızda,Derneğimizin geçmiş dönem Genel Başkanlarından Sayın,Saffet AÇIKGÖZ  hakkında bazı bilgiler verecek ve aşağıdaki videoda kendisiyle yaptığımız söyleşiyi  aktaracağız.2008-2014 yılları arasında Derneğimiz İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği Genel Başkanlığını yürüten Sayın AÇIKGÖZ camiamıza önemli hizmetlerde bulunmuştur.Halen ihtiyaç duyulduğunda gelmekte, etkinliklerimize katılmakta ve desteklerini sürdürmektedir.

Derneğimiz İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ kendisiyle ,İstanbul Harbiye’de  bulunan Dernek Genel Merkezimde bir röportaj  gerçekleştirmiştir. Okulumuzun yetiştirdiği  önemli değerlerden biri olan sayın Saffet AÇIKGÖZ’ün aşağıda yazılı bilgilerini mensuplarımız ile paylaşmayı,hatırlatmayı arzu ettik.

KENDİ ANLATIMIYLA SAFFET AÇIKGÖZ’ÜN BİYOGRAFİSİ

1952 yılında Artvin’e bağlı Şavşat ilçesinde doğdum. İlkokul ve ortaokulu Murgul’da bitirdim liseyi ise Artvin Kazım Karabekir Lisesinde bitirdim.1973-74 öğretim yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisine bağlı Beyazıt Maliye Muhasebe Yüksek Okuluna kaydımı yaptırdım.1980 yılında da bu okuldan mezun oldum.

Öğrencilik yıllarımda önce bir hukuk bürosunda işe başladım daha sonra kimya iş kolunda bağımsız bir sendikada görev aldım.Görevim işçilerin eğitimine,örgütlenmesine katkı yapmak daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için iş koşullarının geliştirilmesi için onlarla birlikte 1980 12 Eylülüne kadar çalıştım.12 Eylül 1980 günü Türkiye de ordunun olağan üstü koşulları hazırlayan yüz binlerce insanın canını yakan, bir çok öğretim görevlisi,memur,öğretmen ve işçinin işinden olduğu darbeyi yaşadık.

Bir yıl işsiz kaldım daha sonra çok sevdiğim mimar mühendis bir arkadaşımla birlikte çalışmaya başladım.1983 yılında iki arkadaşımla birlikte müşavirlik danışmanlık hizmetleri ortaklığını kurarak kendi iş yerimizde uzun yıllar çalıştık.

1989 yılında çıkarılan meslek yasasından yararlanarak Serbest Muhasebecilik belgesi aldım,daha sonra sınava girerek Mali Müşavirlik belgesi aldım.

2004 yılında Mali Müşavirlik mesleğini dondurarak  enerji sektöründe satış pazarlama ve danışmanlığı yapmaktayım.
İş yaşamım dışında İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F Mezunlar Derneğinin içinde uzun yıllar görev yaptım.Önce İstanbul şubesi başkanlığı yaptım daha sonra Derneğimizin Genel Başkanlığına seçildim.2014 yılında Genel Başkanlık görevimi sonlandırdım.

Halen içinde bulunduğum camianın faaliyetleri içinde bulunuyorum sadece fakültelerimizin örgütlenmesiyle sınırlı kalmayıp Marmara Üniversitesi Mezunlarını Marmara Üniversitesi çatısı altında örgütlenmesini batı ülkelerinde olduğu gibi Üniversite –Mezun ilişkilerinin en üst seviyede olmasını doğru buluyorum, bu amaç doğrultusunda çalışılmasını arkadaşlarıma da öneriyorum.


Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER