Derneğimiz Eski Genel Başkanı Sabri TÜMER | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa DEĞERLERİMİZ Derneğimiz Eski Genel Başkanı Sabri TÜMER 27.09.2015 16:10
Derneğimiz Eski Genel Başkanı Sabri TÜMER

DERNEĞİMİZ GENEL BAŞKANLARINDAN  SAYIN,SABRİ TÜMER İLE BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

Bu yazımızda,Derneğimizin geçmiş dönem Genel Başkanlarından Sayın,Sabri TÜMER hakkında bazı bilgiler verecek ve aşağıdaki videoda kendisiyle yaptığımız söyleşiyi  aktaracağız.2000-2008 yıllarında  büyük bir başarıyla Derneğimiz İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği Genel Başkanlığını yürüten Sayın TÜMER, özellikle birleştirici kimliği ile camiamıza önderlik yapmış,mezun ve mensuplarımız ile Öğretim üyelerimizin,öğrencilerimizin haklı sevgisini ,saygısını ve takdirini kazanmıştır.Ne zaman davet edilse tüm etkinliklere koşarak gelmiş,üstün temsil ve hitabet yeteneğiyle takdir toplamıştır.Deneyimlerini ve bilgilerini yeni kuşaklara cömertçe aktarmayı ilke ve görev edinmiştir.Halen Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığını sürdürmekte olup,İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkan yardımcısıdır.

Derneğimiz İstanbul Şube Başkanı Hayrettin ERYILMAZ kendisini ziyaret ederek,İstanbul Laleli’de bulunan ofisinde bir röportaj  gerçekleştirmiştir. Okulumuzun yetiştirdiği  önemli değerlerden biri olan sayın Sabri TÜMER’in aşağıda yazılı bilgilerini mensuplarımız ile paylaşmayı,hatırlatmayı arzu ettik.

SABRİ TÜMER’İN BİYOGRAFİSİ

15.06.1946 tarihinde Adana’nın  Kozan kazasında doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Kozan’da, yüksek öğrenimimi İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladım. 1973-1992 yıllarında Mali Müşavir olarak, 1992 yılından itibaren ve halen Yeminli Mali Müşavir olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.

SÖYLEŞİNİN VİDEOSUNU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ….

 Bu dönemler içerisinde sosyal çalışmalarım;

1988-1990 yıllarında Türkiye’de 18 Bin üyesi ve 78 şubeye ulaşmış Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin Eminönü Şube Başkanlığını, 1996-2004 yıllarında İstanbul YMM Odası Disiplin Kurulu üyeliği, 2004-2008 yıllarında  İstanbul YMM odası Disiplin Kurulu Başkanlığını, 2010 yılından itibaren ve halen devam eden İstanbul YMM Odası Yönetim kurulu üyeliği, ve Başkan Yardımcılığı, 1997-2000 yıllarında 10 Bin üyesi bulunan İstanbul Yüksek Ticaret Ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin İstanbul Şube Başkanlığını, 2000-2008 yıllarında İstanbul Yüksek Ticaret Ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Merkez  Genel Başkanlığını,  2014 yılından itibaren ve  halen devam etmekte olan Türkiye Muhasebe Uzmanlar  Derneğinin Başkanlığı, İstanbul’da 250 bin üyesi olan İstanbul Esnaf ve Sanatkarları  Odaları Birliğinin Mali danışmanlığı görevlerini fiilen yapmaktayım.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER