Aracı Kurumlarda İç Denetim Dr.Yıldırım Ercan ÇALIŞ | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ARAŞTIRMA-MAKALE-YAZI Aracı Kurumlarda İç Denetim Dr.Yıldırım Ercan ÇALIŞ 07.09.2013 22:17
Aracı Kurumlarda İç Denetim Dr.Yıldırım Ercan ÇALIŞ

Marmara Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olan Yıldırım Ercan ÇALIŞ’ın “ARACI KURUMLARDA İÇ DENETİM UYGULAMASI” adlı kitabı yayınlanmıştır.Kitabın aracı kurumlarda yürütülen iç denetim uygulamalarına ve bu alanda yapılacak akademik çalışmalara yardımcı olacağı düşünülmektedir.Sermaye Piyasasında çalışanlara,Akademik çevrelere,öğrencilere ve ilgi gösterenlere tavsiye edilmektedir…


KİTABIN ÖNSÖZÜNDE AŞAĞIDA YAZILI BİLGİLER YER ALMAKTADIR…

Günümüzde sermaye piyasalarında, işletme çevrelerinde ve tüketici eğilimlerinde meydana gelen önemli değişiklikler, işletme organizasyonlarının, yönetim fonksiyonlarının ve kurumsal yapının sürekli sorgulanmasına neden olmaktadır. Değişen piyasa koşullarına uyum sağlayabilmek için işletmeler, politikalarını belirli aralıklarla gözden geçirmekte ve uyguladıkları prosedürleri bu doğrultuda revize etmektedirler. Yönetim tarafından belirlenen ve değişen koşullara göre geliştirilen politika ve prosedürlerin etkin şekilde uygulanabilmesi ancak iyi bir iç denetim sistemi ile mümkündür.

Bu çalışmada, aracı kurumlarda uygulanan iç denetim sisteminin uygulamadaki etkinliği araştırılmıştır. İç denetim sisteminin uygulamadaki güçlü ve zayıf yönleri belirlenerek, değerlendirmeler yapılmıştır. Değerlendirme yapılırken kullanılan veriler, sektörde faaliyet gösteren aracı kurumların kendi beyanları olup, değerlendirmeler ulusal ve uluslararası düzenlemeler göz önünde bulundurularak yapılmıştır.

Dr.YILDIRIM ERCAN  ÇALIŞ HAKKINDA….

Lisans eğitimini, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölüm’ünde 2001 yılında tamamladı. Bir yıl özel bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak çalıştıktan sonra, 2003 yılında askerlik görevini tamamladı ve aynı yıl Marmara üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Anabilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimine Başladı. Yüksek lisans eğitimi devam ederken aynı kurumda 2004 yılında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2005 yılında “Türk Devlet Muhasebe Sistemi ve Uygulamaları” adlı yüksek lisans tezini başarıyla savunarak yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Yıldırım Ercan ÇALIŞ, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. Aralık 2008 tarihinde “Dönemsonu İşlemlerinde Değerlemenin Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve Türk Vergi Kanunlarına Göre İncelenmesi, Farklılıkların Finansal Tablolar Üzerine Etkilerinin Araştırılması ve Bir Uygulama” adlı tezini başarılı şekilde savunarak doktor unvanı almaya hak kazandı.

Halen Marmara Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olan Yıldırım Ercan ÇALIŞ’ın Muhasebe ve Finans alanında çok sayıda makaleleri ve bildirileri bulunmaktadır. Yıldırım Ercan ÇALIŞ İngilizce bilmekte olup iki çocuk babasıdır.

İletişim için e-mail adresi:
 ycalis@yahoo.com

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER