ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULU 30.04.2016 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ ANKARA ŞUBESİ ANKARA ŞUBESİ HABERLERİ ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULU 30.04.2016 02.05.2016 21:53
ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULU 30.04.2016

ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULU 30.04.2016 TARİHİNDE,YÜKSEK TİCARETLİLER KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği’nin Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu 30.04.2016 tarihinde, Ankara Yüksek Ticaretliler konferans salonunda gerçekleştirildi.

Genel Kurul, Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitler adına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını müteakiben Başkan Davut Özdemir’in sunuş konuşması ile açıldı.

Genel Kurul’a; İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı Hikmet Kabuk, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Konukman, Köy Enstitüleri Derneği ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı, E. Maliye Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tuncer, Ankara Mali Müşavirler Derneği Başkanı Yücel Ulusoy konuk olarak katılırken, üyelerde yoğun ilgi gösterdi. Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’nı ise Onursal Genel Başkanlardan Kamil Özdemir üstelendi.

Olağan Genel Kurul, Yönetim ve Denetim Kurulu Raporları ile 2014-2016 yılları gelir-gider tabloları ile bilançonun okunmasının ardından, üyeler Yönetim ve Denetim raporlar ve gelir-gider ile bilanço hakkında görüşlerini sundular.

Yönetim ve Denetim Kurulu Raporları ile gelir-gider tabloları ve bilançonun ibrasından sonra 2016-2018 dönemi Yönetim ve Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Seçimi ile Genel Merkez Genel Kurul delegelerinin seçimine geçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Davut Özdemir, Nermin Akbez, Canan Sarıtaş, Aynur Akıllar, Gülsun Yelken, Zekeriya Ayyıldız, Sinan Gökçe, Alp Savaşer, M.Zafer Kaplan, Doğan Gece ve Cengiz Yıldız, Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise Ergin Özsınmaz, Münevver Aykaç ve Ali Gökçe seçilirken, Genel Merkez Genel Kurul Delegeliklerine ise; Davut Özdemir, Aynur Akıllar, Hülya Danyal, Nermin Akbez, Münevver Aykaç, Gülsun Yelken, Zekeriya Ayyıldız, Sinan Gökçe, Aydın Kızıldeniz, Hüseyin Dernek, Cengiz Yıldız, Doğan Gece ve Zeynel Göktaş seçildiler. 

Gene Kurul, dernek lokalinde verilen yemekle son buldu.

Kuruluşu, 1883 tarihine kadar uzanan İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi, 16 Ocak 1883 tarihinde ‘Hamidiye Ticaret Mektebi’ adı altında Ticaret ve Ziraat Orman ve Maadin nezaretine bağlı olarak Cağaloğlu’da İstanbul Kız Lisesi’nin arkasında iki katlı bir konakta (bugün Marmara Üniversitesi rektörlük binası olan bina) eğitime başladı. 1893 yılında ileride ıslahı ve tekrar açılışı düşünülerek kapatıldıktan sonra 15 Ekim 1893 tarihinde yine Maarif Nezaretine bağlı olarak yeniden açıldı ve o günden sonra Marmara Üniversitesi olana kadar kesintisiz olarak eğitim faaliyetlerini sürdürdü. Bu yıl kuruluşunun 80. Yıldönümünü kutlayan İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Derneği ise 1936 yılında kuruldu.

GENEL KURULDAN GÖRÜNTÜLER

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER