ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLER ETKİNLİĞİ 20.04.2013 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLER ETKİNLİĞİ 20.04.2013 22.04.2013 10:32
ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLER  ETKİNLİĞİ 20.04.2013

 

ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLER  ETKİNLİĞİ 20.04.2013

MÜZİKLİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL ŞUBESİ

“Öyküleriyle Türküler” etkinliği Yüksek Ticaretliler Lokalinde Mezunlarımız ve Sanatsever arkadaşlarımızın katılımıyla yapıldı.Programda Araştırmacı yazar Yaşar ÖZÜRKÜT türkülerimizi ezgilerin halk tarafından nasıl dilden dile bugünlere taşındığını,olaylara dayanarak nasıl ortaya çıktığını örnekleriyle anlattı.Halk ozanları geleneğini  ;Aşık Veysel ve Mahsuni’den örnekler vererek özetledikten sonra;Öyküleriyle Türküler bölümüne geçildi.

Öyküleri tek tek Yaşar ÖZÜRKÜT tarafından anlatılan;Ormancı ve Hekimoğlu türküleri,Değerli THM sanatçısı Tuğrul ŞAN, Karaova Düğünü,Bugün Benim Efkarınm Var Zarım Var,Ordu’nun Dereleri türküleri Sanatçı Ali Rıza GÜNDOĞDU tarafından okundu.

Söyleşi bölümünde soru ve cevaplara  geçildi.Konukların  da katkılarıyla karşılıklı çok güzel diyaloglar yaşandı ve ardından  Sanatçılara plaket verildi.

İstanbul Şubesinin katılımcılara verdiği kokteyl esnasında, Üyelerimiz sanatçılarla sohbet etme olanağı buldu.Araştırmacı Yazar ; Yaşar Özürküt’ün” Öyküleriyle Türküler” serisi kitapları mezunlar tarafından ilgiyle karşılandı ve imzalatılarak alındı.

……ETKİNLİK VİDEO……BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ….

ETKİNLİK RESİMLERİ

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER