YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 16.01.2016 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 16.01.2016 20.01.2016 01:15
YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 16.01.2016

YÜKSEK TİCARETLİLER BALOSU 16 OCAK 2016 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL MARRİOT OTELİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Marmara Üniversitesi’nin 133’üncü ve Mezunlar Derneği’nin 80’inci kuruluş yılı,Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği’nin gerçekleştirdiği  “133. YIL GELENEKSEL KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALOSU” ile kutlandı. İstanbul Marriott Hotel Şişli Balo Salonu’nda düzenlenen baloya, çok sayıda okul mezunu siyasetçi, bürokrat,Mali Müşavir,Yeminli Mali Müşavir,Bankacı,Sigortacı,akademisyen ve işadamı katıldı.

Balonun açılış konuşmasını yapan İstanbul Şube Başkanı Hayrettin Eryılmaz konuklara katılımları ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti.Tüm faaliyetlerimizi mezunlarımız,öğrencilerimiz ve okullarımız ile işbirliği içerisinde, sevgi,saygı ve hoşgörü çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.Öğrencilerimize mezuniyet sonrası için hayata hazırlık,mezunlarımıza ise mesleki eğitim vermeye devam edeceğiz dedi.Mezunlarıyla , okullarıyla,öğretim üyeleri ve öğrencileriyle bütünleşmiş bir camia olmanın  değerimizi  daha da artıracağına ,çıtamızı yükselteceğine inanıyorum dedi.

Daha sonra söz alan İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Hikmet Kabuk, baloda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Okulumuzun 133’üncü, derneğimizin 80’inci kuruluş yıldönümü balosunu gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu mutlu günümüzde birlikte olduğumuz için mutluyuz. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu sene bu etkinliğimizi yapmamayı çok düşündük. Olaylar, sıkıntılar, ülkenin üzerine kara bir bulut gibi çöken olaylar.. Bizler, böyle bir etkinliği yapıp yapmama konusunda tartıştık. Ancak biz biliyoruz ki; karanlık güçlerin, bu tür olaylarla insanların yaşam sevinçlerini yok etmek, umutlarını kırmak, mücadele azimlerini bitirme amacında olduğunu biliyoruz. Bizler bu filmi 12 Eylül öncesi izledik. Toplum o kadar çaresiz bırakıldı ki 12 Eylül yaşandı. Türkiye ta o günlerden bu günlere taşındı. 80 yıldır her şeye rağmen yapılan balomuzu bu sene de yapmaya karar verdik. Okulumuz Tanzimat dönemi sürerken 1883 yılından başlayarak Türkiye’nin ticaret, bankacılık, muhasebe ve hariciye alanlarında yetişmiş insan ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Okulumuz değişik aşamalardan sonra bugün, Marmara Üniversitesi olarak eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. En büyük idealimiz okuluna değer katan mezun, üyesine değer katan dernek olarak nice yıllar başarılı çalışmalarımızın,siz değerli üyelerin katılımıyla devam etmesini diliyorum”

“MEZUNLARIMIZDA NASIL BİR GENÇLİK YETİŞTİRDİĞİMİZİN SOMUT BİR İFADESİDİR”

İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert ise, “Marmara Üniversitesi olarak, gençleri yetiştiren, İlim, irfan yuvasıyız. Dilerim bu yolda, çağdaş Üniversite denilince ilk akla gelen biz oluruz. Öyleyiz de zaten. Mezunlarımızda nasıl bir gençlik yetiştirdiğimizin somut bir ifadesidir. Bu camianın bir parçası olmaktan gerçekten onur ve gurur duyuyorum. Nice 16 Ocakları birlikte kutlamayı dileyerek sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Baloda söz alan Marmara Üniversitesi Dekanı Prof.Dr.Şahamet Bülbül de Camianın içinden gelen birisi olarak,Okullarımızın oldukça kaliteli bir eğitim verdiğini ifade ederek,bizler köklü bir geçmişe ve güçlü bir geleceğe sahibiz dedi.

Rektörlük adına ise Genel Sekreter Doç.Dr.Mehmet Ersoy konuştu.Bu dönemde Üniversitemizin yeni yatırımlara girdiğini,Okul binalarının ve çevrenin daha yaşanabilir alanlara dönüştürüldüğünü ifade ederek,Marmara Üniversitesi ülkemizin en önemli ve tarihi kuruluşlarından birisidir dedi.Mezunlar ile işbirliklerini devam edeceklerini ifade eden  Ersoy,geçmişimizle gurulu geleceğimiz için ise oldukça ümitliyiz dedi ve nice 133.yıllar dileklerini sundu.

Konuşmaların ardından okulun mezunlarından Marmara Üniversitesi genel Sekreteri Doç.Dr Mehmet Ersoy,İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nuran Cömert, eski  ve derneğin eski Genel Başkanı Başkanı Saffet Açıkgöz’e ‘Yüksek Ticaret Başarı’ plaketleri takdim edildi.

ÖNEMLİ MEZUNLAR

1883 yılında Tanzimat döneminden başlayarak Türkiye’nin ticaret, bankacılık, muhasebe ve hariciye alanlarında yetişmiş insan ihtiyacını karşılamak için kurulan Yüksek Ticaret Mektebi Alisi ,1936 yılında Yüksek İktisat ve Ticaret Okulu,1959 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi , 1982 yılında Marmara Üniversitesi İİBF ve 2012 yılında Marmara Üniversitesi İktisat,İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültesi olarak eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Okulun mezunları arasında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat, Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz, Başbakan yardımcıları Medeni Berk ile Kaya Erdem’in de bulunduğunu çok sayıda önemli isim bulunmakta.

133.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BALO RESİMLERİ

 133.YIL KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VİDEOSU

Benzer Haberler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER